PIECZEMY PIERNICZKI

Pieczemy świąteczne pierniczki

PIERNICZKI

Święta tuż, tuż… Czas więc na pieczenie pierników.W związku ze zbliżającymi się Świętami  Bożego Narodzenia 19 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego robiły pierniczki. Przedszkolaki, ubrane w kolorowe fartuszki, zaraz po śniadaniu rozpoczęły pieczenie ciasteczek. Z wcześniej przygotowanego i rozwałkowanego ciasta maluchy ochoczo i z wielkim zaangażowaniem wycinały przeróżne wzory z foremek, m.in. choineczki, gwiazdki, serduszka oraz aniołki. Następnie z pomocą Pani wstawiały pyszności do piekarnika. Dzieci wprost nie mogły się doczekać, kiedy pierniczki będą gotowe. Po upieczeniu ciasteczek maluchy zabrały się za ich dekorowanie. Miały do dyspozycji różne kolorowe i bardzo słodkie posypki, a także kolorowe lukrowe pisaki do malowania ciastek. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością zdobiły swoje pierniki. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Uśmiech na twarzy dzieci  pojawił się, gdy wychowawca zaprosił ich do degustacji pierników.

Tekst: p. Małgorzata Kawecka

Na jednej gałązce