BOŻE NARODZENIE

M S WIGILIA

„…Tak przedziwne - Boże Wielki- jest Twe narodzenie

Opuściłeś niebiosa dla całego świata

On jest obojętny, a Ty z nim się bratasz….”

To cytat z bożonarodzeniowego montażu słowno-muzycznego, który uczniowie przygotowali i przedstawili w Szkole Podstawowej w Zaborowie 21.12.2016 r. Zawierał on wiersze, cytaty, życzenia przeplatane kolędami, pastorałkami oraz piosenkami świątecznymi. Każda klasa przygotowała jeden utwór, który zaprezentowała na uroczystości. Uczniowie śpiewali znane kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Chodźcie wszyscy do stajenki”, piosenki „Świeć Gwiazdeczko” Arki Noego, „Kto wie?” DE SU.

Przedstawiciele Rady Rodziców odczytali słowa Ewangelii, a ks. Michał Bekisz udzielił wszystkim błogosławieństwa na nadchodzący czas. Były również życzenia dla Pani Dyrektor oraz społeczności szkolnej od Wójta Gminy Kozłowo Pana Jacka Jankowskiego, który zaszczycił swoją obecnością to wydarzenie przybywając z przedstawicielami Urzędu Gminy Kozłowo.

Tekst: p. Magdalena Łączkowska