SPOTKANIE Z RODZICAMI

Spotkanie z rodzicami

Pol

18 stycznia  2017 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbyło się  spotkanie funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji  w Nidzicy pani Izabeli Demskiej  z rodzicami . Policjantka poruszyła przede wszystkim aspekty bezpiecznego korzystania z Internetu. Ważną częścią prelekcji dla rodziców i opiekunów stała się prezentacja potencjalnych zagrożeń jakie mogą spotkać młodych internautów. Rodzice mieli okazję dowiedzieć się: na czym polega cyberprzemoc, jak rozpoznać,  jej przyczyny i skutki, co należy zrobić, aby zapobiegać cyberprzemocy wśród dzieci. Zostały również poruszone  zagadnienia dotyczące naruszenia dóbr osobistych, zasad odpowiedzialności prawnej nieletnich  oraz za czyny związane z przestępczością Internetów. Pani Izabela poruszyła  aspekt ochrony wizerunku i dóbr użytkowników nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zwróciła uwagę na bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii zimowych, uczuliła rodziców na sytuacje niebezpieczne, w których mogą się znaleźć ich dzieci. Zachęcała rodziców do rozmów indywidualnych, stawiania pytań . Rodzice po spotkaniu mogli indywidualnie  porozmawiać z policjantką oraz zaczerpnąć  informacji na nurtujące ich pytania.

Tekst: p. Monika Zięba