SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM KRUS

krus

W dniu 1 marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbyło się spotkanie z przedstawicielem KRUS z Nidzicy panią Sylwią Urbańską . Pogadanka dotyczyła „Bezpieczeństwa dzieci na wsi”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 0-VI. Podczas spotkania promowano pozytywne zachowania dzieci w otoczeniu pracy rolniczej i poszerzenie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa, i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. Uczniowie obejrzeli filmy pt. „Bezpieczeństwo dzieci na wsi” oraz „ Rodzina Porażaków”.

Spotkanie miało również zachęcić uczniów do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „ Bezpiecznie na wsi to podstawa- środki chemicznie to nie zabawa”.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali książeczki pt. „ Bezpieczeństwo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi” oraz „ Upadek to nie przypadek” .

Tekst: Monika Zięba