ZAWSZE AKTYWNIE I ZDROWO

Zimą było w szkole aktywnie i zdrowo!

Uczniowie naszej szkoły od listopada do lutego często korzystali z uroków zimy. Szczególnie uczniowie klasy III realizujący program Mały Mistrz dążyli do zdobycia sprawności saneczkarz-łyżwiarz oraz piąto- i szóstoklasiści, którzy realizują program Trzymaj Formę! Dzieci hartowały się poprzez częste zabawy na śniegu, budując budowle i figury śniegowe oraz organizując sobie gry na świeżym powietrzu. Jednak największą frajdę sprawiały wszystkim zjazdy na sankach, na pobliskich górkach w okolicy szkoły oraz w pobliskim lesie. Na zakończenie aktywnego sezonu zimowego uczniowie wyjeżdżali dwukrotnie na lodowisko do Działdowa, gdzie niektórzy mogli rozpocząć naukę jazdy na łyżwach lub ją doskonalić. W między czasie odbyły się pogadanki z policjantem, nauczycielem wychowania fizycznego oraz wychowawcami na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Wszyscy cieszymy się ,że wiosna powraca małym krokami, ale mamy także wielką nadzieję, że przyszła zima przysporzy dzieciom tyle radości i zdrowej aktywności fizycznej, jak aktualna.

Tekst: Małgorzata Chmielewska