Pierwszy Dzień Wiosny Dniem Szkolnej Kasy Oszczędności

21 marca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie witali wiosnę, prezentując z humorem talenty aktorskie, wokalne, taneczne i kabaretowe. Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności, działającej w szkole od czterech lat pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nidzicy O/Kozłowo, przygotowali przedstawienie pt. ,,Marzenia do spełnienia”.

sko przedstawienie

SKO-wicze pokazali jak mądrze korzystać z posiadanych dóbr, dbać o siebie i innych, nieść pomoc potrzebującym. Zaśpiewali ułożoną samodzielnie piosenkę ,,SKO to fajna sprawa”, aby przekonać wszystkich do oszczędzania i umiejętnego gospodarowania pieniędzmi. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych pt. ,,Skarbonka’ na plakatach i w formie przestrzennej.

skarbonka konkurs

Uczniowie klas I – VI wzięli również udział w szkolnym konkursie pod hasłem ,,Oszczędzam w SKO” zorganizowanym przez p. Hannę Zielińską i p. Monikę Kwestarz. Konkurs miał formę rywalizacji zespołowej, podczas której były rozwiązywane zadania praktyczne, m.in. : obliczenia pieniężne, definiowanie pojęć bankowych, rozwiązywanie krzyżówki i układanie puzzli. Liczył się czas i poprawność wykonania zadań.sko kl 1

sko kl 4

Jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy I – III, II kategoria – klasy IV – VI. Zwycięskimi drużynami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały: drużyna klasy III w składzie: Zuzanna Sztraube, Karolina Mątwicka, Angelika Fabisiak, drużyna klasy V w składzie: Agnieszka Mydło, Klaudia Lampkowska, Roksana Ładzińska. Dyrektor szkoły p. Ewa Ostrowska pogratulowała zwycięzcom, a nagrody, ufundowane przez Bank Spółdzielczy, wręczyła p. Danuta Szymańska – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kozłowie, która gościła w tym dniu w szkole.

Tekst: Hanna Zielińska