JESTEŚMY ECO!

Jesteśmy EKO!

eco

W związku ze Światowym Dniem Ziemi obchodzonym 22 kwietnia nasza szkoła podjęła szereg działań promujących EKOLOGIĘ i poszerzających wiedzę na jej temat.

20 kwietnia został ogłoszony konkurs ,,Cuda z odpadów”, mający na celu przybliżenie pojęcia recyklingu. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów i polegał na wykonaniu przedmiotu ze  zużytych już materiałów, czyli odpadów.

Kolejnym działaniem było przystąpienie naszej szkoły do ogólnopolskiego konkursu wiedzy ekologicznej- EKOTEST. Uczniowie mogli sprawdzić swój poziom wiedzy w tym zakresie, rozwiązując test, składający się z 30 pytań. Do EKOTESTU przystąpiło ogólnie 27 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III-IV i V-VI (wyniki już 31 maja!).

W kolejnych dniach uczniowie wszystkich klas przystąpili do sprzątania Zaborowa i okolicy szkoły m. in. przydroża w kierunku Szyman i Pielgrzymowa.

Odbyły się również pogadanki i lekcje o tematyce ekologicznej, a najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klasy I i II uczyli się wierszy i piosenek.

Mogli je zaprezentować 28 kwietnia podczas podsumowania konkursu ,, Cuda z odpadów”. W tym dniu można było podziwiać prace wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Dodatkowo autorzy prac nagrodzonych prezentowali swój pomysł na wykorzystanie odpadów, a uczennice klasy VI przypomniały czym jest RECYKLING.

Wśród wykonanych przedmiotów dominowały zabawki i stroiki dekoracyjne. Mimo że konkurs skierowany był do wszystkich uczniów, trudu wykonania ciekawych eko- przedmiotów głównie podjęli się najmłodsi uczniowie. Gratulujemy im i zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

Wyniki konkursu:

I miejsce – Klaudia Hołubowicz (kl. O),

II miejsce –Klaudia Nowak (kl. I),

III miejsce Jakub Borowski (kl. I).

Wyróżnienia:

Aleksander Marcinkowski (Kl. V), Lena Jastrzębowska (kl. O), Karolina Mątwicka (kl. II), Weronika Mrozowska (kl. II), Oliwia Kaja Granica (kl. O), Emilia Hołubowicz (kl. II).

Tekst: Małgorzata Chmielewska