PRZEDSZKOLAKI ROZMAWIAJĄ O ZDROWYM ODŻYWIANIU

„Dla każdego coś zdrowego”PRZEDSZKOLAKI

Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo! Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy! Jedz razowce z grubym ziarnem, zdrowe jest pieczywo czarne! Na kanapkę, prócz wędliny, połóż listek zieleniny! I kapusta, i sałata, w witaminy jest bogata! Mleko, jogurt, ser, maślanka –  to jest twoja wyliczanka! Chude mięso, drób i ryba  to najlepsze białko chyba! Sok warzywny, owocowy,  kolorowy jest i zdrowy! Kto je tłusto i obficie,  ten sam sobie skraca życie!

S. Karaczewski

26 kwietnia 2017 roku do oddziału przedszkolnego została zaproszona pielęgniarka pani  G. Kaczmarczyk, która zapoznała dzieci z grupami produktów, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przedstawiła „ Piramidę zdrowego żywienia”, zwracając jednocześnie uwagę na produkty, które należy spożywać codziennie (produkty zbożowe, owoce i warzywa, mleko i przetwory, mięso, woda). Jako podsumowanie zajęć dzieci, wykorzystując zdobytą wiedzę wykonały w grupach gigantyczną piramidę żywienia.

M. Kawecka