POLA NADZIEI

Pola Nadziei

PN

Dnia 12 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbył się finał akcji „Pola Nadziei 2017”. Tegoroczna edycja była już 20-tą kampanią na rzecz opieki paliatywnej.

Tego dnia w naszej szkole zapanował żółty kolor. Dekoracja stołu - wykonane z papieru żonkile - zastąpiły w tym roku prawdziwe kwiaty, ponieważ niesprzyjająca aura sprawiła, że żonkile w przyszkolnym ogródku zmarzły, dlatego musieliśmy posiłkować się papierowymi, które dzieci wykonały same.

Uczniowie i ich rodzicie przygotowali również wyroby na kiermasz. Ofiarodawcy w ramach podziękowań za datek otrzymywali od szkolnych wolontariuszy naklejkę żonkila i mogli poczęstować się ciastem. Podczas zbiórki zebraliśmy 245 złotych. Pieniądze zostały przekazane Caritas w Nidzicy. Akcję przygotowało Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski oraz ich opiekunowie. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wsparcie.

Magdalena Łączkowska