POECI DZIECIOM

KONKURS RECYTATORSKI

POECI DZIECIOM

PD

12 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbył się konkurs recytatorski pod hasłem Poeci dzieciom. Organizatorkami imprezy były: Ewa Ostrowska, Irena Kaczorowska, Beata Żujewska, Małgorzata Kawecka.

Główne cele konkursu to:

• popularyzowanie poezji;

• rozwijanie zdolności recytatorskich;

• zainteresowanie uczniów poezją;

• zachęcanie do występowania na scenie;

• prezentacja umiejętności uczniów na forum szkoły;

• uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap polegał na wyłonieniu uczestników w eliminacjach wewnątrzklasowych. II etap - to konkurs szkolny, do którego przystąpiło 12 uczniów. Był on podzielony na 2 części:

1. Konkurs recytatorski dla oddziału przedszkolnego i klas I-III;

2. Konkurs recytatorski dla klas IV-VI;

Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze autorstwa różnych poetów. Jury oceniało uczestników według następujących kryteriów:

• dobór tekstu;

• pamięciowe opanowanie utworu;

• interpretacja tekstu i ogólny wyraz artystyczny.

Za każde kryterium przyznawano od 0 do 5 punktów.

W kategorii klas 0-III nagrody otrzymali:

- Daria Morawska z oddziału przedszkolnego - I miejsce;

- Sara Sumicka z klasy III – II miejsce;

- Oliwia Sumicka z klasy I – III miejsce.

Z klas IV-VI najlepszymi okazali się:

- Maja Najmuła z klasy V – I miejsce;

- Michał Krzemiński z klasy IV – II miejsce;

- Karolina Jonczak z klasy IV – III miejsce.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Na imprezie gościł zarówno humor, jak i nastrój podniosły. Cały konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Z pewnością można stwierdzić, iż wszystkie założone cele zostały osiągnięte.

Irena Kaczorowska

Beata Żujewska