PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
                                Kornel Makuszyński

pp

Dnia 12 maja 2017 r. w  Szkole Podstawowej w Zaborowie nastąpiło uroczyste  pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej dzieci z klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania  i wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy V. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i o co one ich proszą. Nowi czytelnicy odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość tytułów bajek i baśni. Udowodnili również, że znają już cały alfabet i sami mogą czytać książki.

Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste zobowiązanie czytelnicze. Nasi nowi czytelnicy otrzymali ręcznie wykonane zakładki do książki i drobne upominki. Klasa V specjalnie na tą okazję wykonała  tort książkowy.

Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice, których dzieci zaprosiły na uroczystość. Na koniec Pani dyrektor Ewa Ostrowska podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas, pogratulowała zwycięzcom konkursów czytelniczych w klasach I- VI, wręczyła dyplomy i nagrody.

Wyniki konkursów czytelniczych w poszczególnych klasach:

Klasa I „Przygody Koziołka Matołka”

I miejsce gr II - Bartosz Urban, Karolina Fabisiak, Aleksander  Grymkowski,  Jakub Borek

Klasa II „Szewczyk Dratewka”

I miejsce gr I – Alicja Urban, Anna Golon, Maja Marcinkowska

Klasa III „Przygody Kubusia Puchatka”

I miejsce – Kamila Sobotka

Klasa IV „Wspomnienie niebieskiego mundurka”

I miejsce Maria Kowalska

Klasa V „Przygody Tomka Sawyera”

I miejsce – Aleksander Marcinkowski

Klasa VI „Sposób na Alcybiadesa”