DNI RODZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZABOROWIE

DR1

30 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Zaborowie obchodzono XIX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”.

Na uroczystość, poprzedzoną mszą świętą, przybyli rodzice i najbliżsi uczniów oraz goście z Urzędu Gminy w Kozłowie i instytucji współpracujących ze szkołą, m.in. Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie, Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie.

Przygotowany na tę okazję program artystyczny składał się z dwóch części. Pierwsza część była krótkim nawiązaniem do mijającej w tym roku siódmej rocznicy nadania szkole imienia Orła Białego. Uczniowie przygotowani pod kierunkiem Hanny Zielińskiej przedstawili historię godła Polski, recytowali wiersze i zaśpiewali piosenkę o symbolach narodowych.

Druga część uroczystości to występy poszczególnych klas, na które złożyły się wiersze, piosenki, układy taneczne i humorystyczna scenka pt. ,,Mamy samochwały”.

dr2

W ten słoneczny dzień odbyło się  również wspólne grillowanie i rodzinne zawody sportowe. Ciepłą atmosferę i dobrą organizację obchodów Dni Rodziny zapewniło ogromne zaangażowanie Rady Rodziców, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Pani Dyrektor Ewa Ostrowska składając życzenia wszystkim zgromadzonym na uroczystości,  podziękowała również  Radzie Rodziców i instytucjom z powiatu nidzickiego: Bankowi Spółdzielczemu w Nidzicy, Nadleśnictwu Nidzica, Urzędowi Gminy w Kozłowie, za wsparcie finansowe tegorocznych obchodów Dni Rodziny.

tekst: p. Hanna Zielińska