SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie Świata w Zaborowie

ss

W dniach 13-14 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie wraz z nauczycielami włączyli się do ogólnopolskiej akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA” .

W tym roku  przebiegła ona pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce".

Najmłodsze dzieci z klas 0-III zaopatrzone w rękawiczki porządkowały obszar wokół szkoły oraz  wieś Zaborowo. Ich starsi koledzy posprzątali teren przy drogach prowadzących do miejscowości Pielgrzymowo i Cebulki oraz część pobliskiego lasu najczęściej odwiedzanego podczas szkolnych zajęć terenowych.

W tym roku przede wszystkim grzybiarze pozostawili w lesie dużo niechlubnych śladów swojej obecności.

Mam nadzieję, że nasi uczniowie, uczestnicząc aktywnie w tej akcji, utrwalą w sobie dobre nawyki i będą propagować je w  najbliższym otoczeniu.

PAMIETAJMY!  W LESIE JESTEŚMY TYLKO GOŚĆMI!

p. Małgorzata Chmielewska