Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

PM

22 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich starszych kolegów z klasy II. Tematem przewodnim tegorocznego święta był  „ Miś – mój mały przyjaciel”. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia.

Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Tego dnia dzieci rozwiązywały „Miodowe zgadywanki, kosztowały Małe co nieco”wafle z miodem.

Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Z radością, a niejednokrotnie z dumą, przedstawialiśmy swoich pluszowych przyjaciół.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy - „Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia”. Wszyscy stwierdziliśmy zgodnie ,że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Tekst: Małgorzata Kawecka


Copyright © Szkoła Podstawowa w Zaborowie. Projekt: gremis