DNI RODZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZABOROWIE

DNI RODZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZABOROWIE

Msza

       30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zaborowie obchodzono
XX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem
„RODZINA – DOM – OJCZYZNA”.

       Na uroczystość, poprzedzoną mszą świętą, przybyli rodzice i najbliżsi uczniów oraz zaproszeni goście, wśród których był pan Marek Wolszczak Wójt Gminy Kozłowo, pan Jacek Jankowski zastępca Wójta Gminy Kozłowo oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, m.in. Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie, Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie, Oddziału Banku Spółdzielczego w Kozłowie, przedstawiciele PCK w Nidzicy oraz Rodziny Katyńskiej w Olsztynie. Pełniąca obowiązki dyrektora pani Beata Żujewska przywitała wszystkich zgromadzonych.

śsz

 

       Przygotowany na tę okazję program artystyczny, tradycyjnie w naszej szkole, składał się z dwóch części. Pierwsza była krótkim nawiązaniem do mijającej w tym roku ósmej rocznicy nadania szkole imienia Orła Białego. Uczniowie przygotowani pod kierunkiem Hanny Zielińskiej i Magdaleny Łączkowskiej przedstawili historię godła Polski, recytowali wiersze o symbolach narodowych i zaśpiewali piękne, nastrojowe piosenki.
Podczas apelu nasza nauczycielka pani Małgorzata Chmielewska otrzymała z rąk pana Szymona Bartosiaka i pani Anny Łączkowskiej ODZNAKĘ HONOROWĄ PCK II STOPNIA przyznaną przez Kapitułę Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża. 

DNN

       Druga część uroczystości to występy poszczególnych klas związane z hasłem tegorocznych Dni Rodziny. Były wiersze, piosenki, układy taneczne i humorystyczna scenka pt. ,,W rodzinie jak w kinie”. Dzieci z oddziału przedszkolnego, w regionalnych strojach, zachwyciły wykonaniem warmińskiego szota.

piknik dr

 

         W przygotowanie obchodów Święta Szkoły i Dni Rodziny z zaangażowaniem włączyła się Rada Rodziców, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. Zaplanowany piknik rodzinny upłynął w miłej atmosferze. Słoneczna pogoda sprzyjała wspólnemu grillowaniu.

Tekst: Hanna Zielińska


Copyright © Szkoła Podstawowa w Zaborowie. Projekt: gremis