Osiągnięcia uczniów

Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

W dniu 23 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kozłowie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Szkolny zespół przedstawił dwie piosenki patriotyczne „Miasto” z filmu pt. „Miasto 44”
i „Nim wstanie dzień ” z repertuaru Edmunda Fettiga. Uczennice zajęły

w konkursie 3 miejsce.

Tekst: Magdalena Łączkowska

 

Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej

W niedzielę 4 listopada 2017 r. w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kozłowie odbył się Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej. Gościnnie wystąpił zespół z Iłowa, zespół z naszej szkoły zaprezentowali dwie piosenki religijne. Po przeglądzie uczniowie i rodzice wraz z opiekunami udali się na poczęstunek do Gminnego Ośrodka Kultury w Kozłowie.

 Tekst: Magdalena Łączkowska

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny pt. „Matematyka wkoło fika”

konk.mat

Jak wiemy matematyka to królowa nauk i  w  myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego”. Ukształtowała świat, w którym żyjemy, w większym stopniu niż jakakolwiek inna dziedzina wiedzy, dlatego warto zadbać o to, aby dzieci polubiły ją i po wielu latach nauki szkolnej wiązały z nią dobre doświadczenia i miłe wspomnienia. Takie miłe wspomnienia na pewno z 18 maja zachowają dziewczynki z oddziału przedszkolnego Daria Morawska i Anna Hołubowicz, które to wraz z wychowawcą brały udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym pt. „Matematyka wkoło fika” zajmując III miejsce. Uczestniczki konkursu musiały wykazać się znajomością treści nauczania wynikających z podstawy programowej edukacji matematycznej.

                                                                   Małgorzata Kawecka

 

Konkurs walentynkowy

W tegorocznym literackim konkursie walentynkowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozłowie nasza uczennica Zuzanna Kwestarz (VI klasa) zajęła III miejsce. Gratulujemy!

 

Sukces w halowej piłce nożnej

piłka

W dniu 16.02.2017 r. uczniowie klas VI i V uczestniczyli w Eliminacjach Gminy Kozłowo do Mistrzostw Województwa WMZ LZS w pięcioosobowej halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców 2017 organizowanej w Zespole Szkół w Szkotowie.

Drużynę chłopców reprezentowali:

1.Łukasz Morawski -kapitan                                                                                                                           

2.Łukasz Frąckiewicz-bramkarz

3.Krzysztof Sadza

4.Filip Klimczak

5.Sebastian Szymański

6.Dominik Cichocki -rezerwowy

7.Daniel Rogoziński -rezerwowy

8. Hubert Lipiński-rezerwowy

       W drużynie dziewcząt zagrały:

1.Aleksandra Łamejka -kapitan

2.Dagmara Żaglewska-bramkarz

3.Karolina Kowalska

4.Emilia Klimczak

5. Julia Rogozińska

6.Zuzanna Kwestarz-rezerwowa

7. Aleksandra Bunalska-rezerwowa

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy bardzo dzielnie walczyli, przestrzegając zasad fair play. Chłopcy nie przegrali żadnego meczu ( wygrali mecz z chłopcami z Kozłowa oraz zremisowali ze Szkotowem i Rogożem).W rezultacie zdobyli 5 punktów i zajęli II miejsce .               

Dziewczęta jeden mecz wygrały ( z koleżankami ze Szkotowa ), a jeden przegrały (z dziewczętami z Kozłowa).Podobnie jak chłopcy, dziewczęta z Zaborowa zajęły II miejsce.

 

KONKURS RADIA OLSZTYN

Sara

Polskie Radio Olsztyn było organizatorem konkursu z okazji Święta Niepodległości, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła podjęła wyzwanie i kilkoro dzieci przygotowało prace plastyczne według własnej interpretacji tematu ,,Moja biało- czerwona”. Dnia 9 listopada komisja konkursowa wybrała zwycięzców. Uczennica naszej szkoły Sara Sumicka została wyróżniona przez komisję konkursową, otrzymała nagrodę, którą wręczyła Dyrektor Szkoły pani Ewa Ostrowska.

Gratulujemy!

 

 

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

SAM 1647

W dniu 25 października uczniowie roczników 2005 i 2006 uczestniczyli w gminnych  eliminacjach XVII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Chłopcy rozegrali mecz z drużyną z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kozłowa. Uczniowie dzielnie walczyli w trudnych warunkach pogodowych, jednak ulegli chłopcom z Kozłowa. Naszą drużynę reprezentowali:

  1. Krzysztof Sadza

  2. Łukasz Frąckiewicz

  3. Łukasz Wojtczak

  4. Adrian Jabłonowski

  5. Aleksander Marcinkowski

  6. Adam Kołodziejski

  7. Sebastian Szymański

  8. Filip Klimczak

  9. Igor Cupała

 

UDZIAŁ W KONKURSACH

ROK SZKOLNY 2016/2017

Lp. Nazwa konkursu Osiągnięcia Opiekun /Nauczyciel przygotowujący
Konkursy ogólnopolskie, wojewódzkie, powiatowe
1. Powiatowy XX Przegląd Małych Form Teatralnych w Nidzicy

udział

Magdalena Łączkowska
2. Konkurs plastyczny
,,Moja biało-czerwona"
wyróżnienie

Monika Zięba

Anna Kozłowska

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia III miejsce Małgorzata Chmielewska
4. Miedzynarodowy konkurs ,,Kangurek" udział Monika Kwestarz
Konkursy gminne
5. Gminny Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Kozłowie III miejsce Magdalena Łączkowska
6.

Gminne rozgrywki

w piłkę ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

 udział

Małgorzata Chmielewska
Konkursy szkolne
7. Szkolny konkurs „Mistrz pięknego czytania” Ewa Ostrowska
8. Szkolny konkurs SKO Hanna Zielińska

 

 UDZIAŁ W KONKURSACH

ROK SZKOLNY 2015/2016

Lp. Nazwa konkursu Osiągnięcia Opiekun /Nauczyciel przygotowujący

Konkursy ogólnopolskie, wojewódzkie, powiatowe

  1.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

III miejsce

Małgorzata Chmielewska

Monika Zięba

2.

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

IV miejsce Małgorzata Chmielewska
3. Powiatowy konkurs wiedzy -Słowo i dzieje „Henryk Sienkiewicz znany i czytany” II miejsce Anna Kozłowska
4. Powiatowy konkurs mitologiczny „Bogowie na Olimpie” udział Anna Kozłowska
5. Międzynarodowy konkurs „Kangurek” udział Monika Kwestarz
6. Ogólnopolski konkurs „Książki moich marzeń” Podziękowanie ministra edukacji narodowej

Ewa Ostrowska

Anna Kozłowska

7.

Powiatowy XX Przegląd Małych Form Teatralnych w Nidzicy

III miejsce Małgorzata Chmielewska
8. Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu– etap powiatowy III miejsce Małgorzata Chmielewska
9. Ogólnopolski Konkurs Programu TalentowiSKO V miejsce w województwie

Hanna Zielińska

Monika Kwestarz

Anna Kozłowska

Konkursy gminne

10. Gminne eliminacje: Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej II miejsce Monika Kwestarz
11.

Gminny Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Kozłowie

II miejsce Magdalena Łączkowska
12. Gminny konkurs literacki „Walentynka”

II miejsce

III miejsce

Anna Kozłowska
13.

Gminne rozgrywki

w piłkę halową

Małgorzata Chmielewska

14. Gminny Przegląd piosenki obcojęzycznej„ Z piosenką przez świat” I miejsce

Magdalena Łączkowska

15. Polska Biega! II miejsce Małgorzata Chmielewska
16.

Gminne zawody lekkoatletyczne

o Puchar Wójta gminy Kozłowo-

Małgorzata Chmielewska
17. Gminny konkurs „Pod skrzydłami orła białego”

I miejsce

II miejsce

Anna Kozłowska

Konkursy szkolne

18. Szkolny konkurs „Mistrz pięknego czytania” Ewa Ostrowska
19. Szkolny konkurs „Logo szkoły” Anna Kozłowska
20. Szkolny konkurs „Odpakowani” Małgorzata Chmielewska
21. Szkolny konkurs SKO Hanna Zielińska
22. Szkolny konkurs „Drzewo genealogiczne” Irena Kaczorowska
23. Konkurs literacko-plastyczny „Moje spotkanie z życzliwością” , "Portret Życzliwości"

Irena Kaczorowska

Anna Kozłowska 

 

 

POLSKA BIEGA-ZABOROWO BIEGA

PB

            W dniu 20 maja 2016r uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do akcji –POLSKA BIEGA, przeprowadzanej przez GCK iS w Kozłowie.

Nasi uczniowie startowali w dwóch kategoriach biegowych: w biegu na 200 m i w biegu na 400 m.

Łącznie naszą szkołę reprezentowało 38 uczniów z klas II-VI.

Na podium stanęła Karolina Kowalska , która w biegu na dystansie 200 m , otrzymała medal za zajęcie II miejsca .Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy .

 

III MIEJSCE W BRD!

 

7 maja 2016 czwórka uczniów reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Nidzicy. Powtórzyli oni sukces z poprzednich lat –zajmując drużynowo trzecie miejsce, zdobywając kolejny(czwarty) puchar dla szkoły oraz medale i nagrody indywidualne.

W skład drużyny weszli: Łukasz Morawski, Sylwia Kołodziejska , Aleksandra Łamejka , uczniowie klasy piątej oraz Adrian Sobotka , uczeń klasy szóstej. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w zakresie czterech konkurencji: test sprawdzający wiedzę z zakresu ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawnościowy tor przeszkód oraz miasteczko ruchu drogowego.                                          We wszystkich konkurencjach ,nasi uczniowie uklasyfikowali się dosyć dobrze ,tym samym pokonując swoimi umiejętnościami cztery ,pozostałe drużyny.

Do turnieju wyłoniła uczniów i przygotowała Małgorzata Chmielewska oraz Monika Zięba.

Trzecie miejsce w powiecie po raz czwarty ,to duży sukces jak dla naszej-małej szkoły. Gratulujemy !

 

POWIATOWY KONKURS „SŁOWO I DZIEJE”

X edycja

W konkursie wiedzy: "Henryk Sienkiewicz — znany i czytany" ogłoszonym przez

Miejsko-Gminną Bibliotekę  Publiczną w Nidzicy we współpracy z ks. Andrzejem Midurą II miejsce zajęła Dagmara Żaglewska uczennica klasy V. Gratulujemy!

 

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu

PCK konkurs

11 grudnia 2015r. uczennice klasy szóstej Kinga Sumicka i Karolina Kosewska uczestniczyły w etapie powiatowym Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu PCK.

Uczennice, wraz z innymi uczestnikami konkursu (przedstawicielami szkół z całego powiatu) pisały test , składający się z 25 pytań.Test, był dosyć trudny sprawdzał bardzo obszernie wiedzę o zdrowiu , ale szóstoklasistki poradziły sobie z zadaniami bardzo dobrze . W rezultacie , dziewczynki ,,dogrywały,, się między sobą o trzecie miejsce.

Większą wiedzą i umiejętnościami wykazała się Kinga Sumicka (ubiegłoroczna reprezentantka naszego powiatu na konkursie w Olsztynie).

Oprócz tego ,że dziewczynki zdobyły większe doświadczenie i wiedzę, otrzymały nagrody rzeczowe w postaci nośnika MP3.Uczennice, wraz z opiekunem PCK Małgorzatą Chmielewską otrzymały dyplomy i gratulacje z rąk Burmistrza Nidzicy Jacka Kosmala.

Przygotowała: Małgorzata Chmielewska

Przegląd Małych Form Teatralnych w Nidzicy

W czwartek 19.11.2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz kolejny w Przeglądzie Małych Form Teatralnych , który odbył się jak zwykle na nidzickim zamku.

W kategorii szkół podstawowych uczestniczyło siedem szkół .

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w przedstawieniu ,, Zdrowie kontra używki”, które to poruszało temat skutków jakie niesie ze sobą niewłaściwy tryb życia ,a w szczególności stosowania używek.

Dzieci bardzo wiarygodnie wcieliły się w swoje role :

Dagmara Żaglewska ( kl.V )- Słonecznik

Łukasz Morawski ( kl. V) –Jabłko

Aleksandra Łamejko (kl. V)- Śliwka

Hubert Lipiński (kl. V)-Piwniak

Sylwia Kołodziejska (kl. V) -Cygarecki

Niektórzy uczniowie występowali po raz drugi na tej scenie przed większą publicznością , stąd trema była znikoma i dzieci czuły się bardziej swobodnie .

Odpowiednie przygotowanie do odgrywanych ról, ciekawa scenografia i kostiumy, odpowiednia oprawa muzyczna to wszystko przyczyniło się do sukcesu, jakim było zajęcie trzeciego miejsca w kategorii szkół podstawowych.

Za wybór scenariusza, muzyki ,, aktorów” oraz ogólne przygotowanie dzieci do występu oraz opiekę podczas wyjazdu na konkurs, odpowiedzialna była pani Magdalena Łączkowska wraz wychowawczynią klasy V Małgorzatą Chmielewską . Całą scenografię przygotowała pani Magdalena Łączkowska z pomocą Anny Kozłowskiej.

Wszyscy mamy nadzieję ,że za rok sukces zostanie powtórzony .

Przygotowała: Małgorzata Chmielewska

 

Udział uczniów w konkursach

rok szkolny  2014/2015

Data

Nazwa konkursu

Osiągnięcia uczniów

listopada   2014 r.

Kubuś   Puchatek moim przyjacielem- konkurs wewnątrzszkolny

listopada   2014

Wszystkie   misie nasze są-”- konkurs wewnątrzszkolny

4   listopada 2014r.

Gminny Przegląd Piosenki
  i Pieśni Patriotycznej w Kozłowie

IV   miejsce

24   listopada 2014r.

Powiatowy XX Przegląd Małych Form Teatralnych w   Nidzicy

listopada   2014r.

Gminny konkurs literacki „Bajka
  o misiu”

I   miejsce

listopada   2014r.

Szkolny konkurs plastyczny „Drzewo”

listopada   2014r.

Gminny konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom!”

stycznia   2015 r.

Gminny Konkurs Kolęd
  i Pastorałek

14   grudnia 2014r.

Powiatowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

I   miejsce

stycznia   2015r.

Licytacja Wielkiej Orkiestry Świętej Pomocy

29   stycznia 2015r.

Gminne rozgrywkach w piłkę halową

I   miejsce

lutego   2015r.

Turniej „ Z podwórka na stadion o Puchar   Tymbarka”- etap powiatowy

20   marca 2015 r.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK-etap   wojewódzki

V   miejsce

kwiecień  2015 r.

Powiatowy Konkurs plastyczny KRUS „Zwierzaki to   nie pluszaki”

30  kwietnia 2015 r.

Konkurs poezji dla klas 0-III i IV-VI –„Poeci   dzieciom”

20   marca 2015 r.

Konkurs szkolny- „Oszczędzam w SKO”. Ortografia   się opłaca!

Najlepszy   uczestnik SKO

Ogólnopolski   konkurs „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”

VII   miejsce

marca   2015 r.

Gminne eliminacja: Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy   Pożarniczej

III   miejsce

marca   2015 r.

Konkurs- „Kangur matematyczny”

18  kwietnia 2015 r.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

III   miejsce

20 maja 2015 r.

„ Z piosenką przez świat” Gminny Przegląd Piosenki   Obcojęzycznej

I   miejsce

12  czerwca 2015 r.

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

III   miejsce

23 czerwca 2015 r.

Gminne zawody lekkoatletyczne o Puchar   Wójta gminy Kozłowo-

II miejsce

1 czerwca 2015 r.

Powiatowy Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej

28   maja 2015 r.

Gminny Konkurs „Pod skrzydłami orła białego”

II   miejsce

Zimowy Turniej piłki halowej o puchar Wójta Gminy Kozłowo 2015 r.

SAM 4946

28 stycznia uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli udział   Zimowym Turnieju piłki halowej o puchar Wójta Gminy Kozłowo. Rozgrywki te, po raz kolejny, odbyły się sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie .

Podczas turnieju rywalizacja pomiędzy drużynami szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Kozłowo była bardzo zacięta.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy:

1.Aleksander Klimczak (kl. VI).

2.Bartosz Rudnicki(kl. VI).

3. Krystian Golon (kl. VI).

4.Dominik Lampkowski(kl. VI).

5. Dawid Jakobczuk (kl. VI).

6.Łukasz Morawski (kl. IV).

7. Jakub Chojnacki(kl. VI).

8. Adam Tomaszewski(kl. VI).

8. Maciej Dudziński(kl. VI).

9. Kamil Mydło(kl. V).

Nasi chłopcy w kategorii szkół podstawowych okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli puchar dla szkoły.

W rezultacie wyniki przedstawiały się następująco:

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zaborowie
II miejsce Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie

III miejsce Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w RogożuW kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce Gimnazjum im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie
II miejsce Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Rogożu
III miejsce Gimnazjum im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu na turniej w czasie zimowych ferii sprawowała Małgorzata Chmielewska .

 

Laureaci konkursów

Rok szkolny 2013/2014

  • Gminny Konkurs „Historia godła Polski w legendzie i na ilustracjach”

w kategorii prezentacja multimedialna „Skąd orzeł biały w godle Polski?”- I miejsce Aleksander Klimczak

w kategorii Godło Polski- orzeł biały w koronie – 
II miejsce Filip Kowalik  

  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej-Julia Sowińska zajęła
    I miejsce
  • Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Nidzicy -
  • III miejsce w przedstawieniu pt.,, Przepis na długowieczność”
  • Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznejw Kozłowie- I miejsce J.Sowińska, W. Sumicka , P. Kołodziejska, K. Tomaszewska;
    • Gminny Przegląd Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez świat” w Kozłowie II miejsce
    • Powiatowy Konkurs o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
      w
      Nidzicy-
  • Julia Sowińska , Patrycja Kołodziejska , Daniel Jastrzębowki
    i Sebastian Fabisiak zajęli drużynowo III miejsce w Finale Powiatowym Warmińsko- Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa
    w ruchu drogowym w Nidzicy;

  •  

    Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Nidzicy
    • Powiatowe MistrzostwachPierwszej Pomocy Przedmedycznej
      PCK w Nidzicy-
    • II miejsce Julia Sowińska i Patrycja Kołodziejska
    • XII Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej -
    • Natalia Bartnicka i Karolina Tomaszewska zajęły II miejsce
  • Okręgowy etap XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w OLSZYNIE-
  • Natalia Bartnicka zajęła VI miejsce
  • Konkurs SKO na najładniejszą skarbonkę organizowany przez Bank Spółdzielczy w Kozłowie -
  • Karolina Kowalska III miejsce, Filip Klimczak II miejsce
  • Gminne dyktando o tytuł Mistrza Ortografii
  • wyróżnienie Julia Sowińska i Klaudia Nowak
  • Gminny konkurs ,,Album o Janie Pawle II”
  • I miejsce Roksana Ładzińska - album
  • I miejsce Adrian Sobotka  - list
  • GMINNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE O STATUETKĘ WÓJTA GMINY KOZŁOWO

II miejsce grupowo 

Indywidualnie:

I miejsce Kacper Szypulski w biegu na 60m, III miejsce w biegu na 60 m i II miejsce wskoku w dal dziewcząt , II miejsce Krystian Rudnicki w biegu na 1000m chłopców.

Załączniki:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Laureaci konkursów 2013-2014.docx)Laureaci konkursów 2013-2014.docx18 kB2014-10-12 21:38

Copyright © Szkoła Podstawowa w Zaborowie. Projekt: gremis