JASEŁKA I WIGILIA

Wigilia w Zaborowie

Jasełka 15

22 grudnia w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbyła się szkolna wigilia, podczas której uczniowie wraz z nauczycielami dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Tego dnia wystawiono w szkole jasełka, w których występowali reprezentanci uczniów wszystkich klas. Dzieci przygotowywali nauczyciele: pani Monika Zięba, Magdalena Łączkowska oraz ksiądz Michał Bekisz. Społeczność szkoły obejrzała bożonarodzeniowe przedstawienie wraz z zaproszonymi osobami: panem Jackiem Jankowskim Wójtem Gminy Kozłowo oraz panią Elżbietą Świgoń Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie. Opowiedziana przez uczniów historia narodzin „Ubogiego Dzieciątka” oraz wspólny śpiew kolęd wprowadził zgromadzonych w ten magiczny i cudowny czas Bożego Narodzenia.

Tekst: p. Anna Kozłowska