MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

„Mistrz Pięknego Czytania”

czytanie

12 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się Konkurs o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Wzięło w nim udział piętnaścioro uczestników wyłonionych podczas eliminacji, które odbyły się w klasach II-VI. Celem konkursu było popularyzowanie książek i propagowanie kultury czytelniczej. Zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu przygotowanego wcześniej fragmentu ulubionej książki w czasie nieprzekraczającym 2 minut. Publiczność w skupieniu wysłuchała baśni Andersena, bajki „Przyjaciele” I. Krasickiego, fragmentu „Opowieści z Narnii” oraz wierszy polskich autorów.

mistrz

Jury w składzie: pani Anna Kozłowska, pani Hanna Zielińska, pani Irena Kaczorowska przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie klas II-III tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyła drugoklasistka Zuzanna Sztraube , a w grupie klas IV-VI Mistrzem Pięknego Czytania została Maja Najmuła z klasy IV. Za pięknie przeczytane fragmenty jury wyróżniło Michała Krzemińskiego z klasy III i Aleksandra Marcinkowskiego z klasy IV. Nagrodę publiczności otrzymała Kinga Sumicka, która oczarowała słuchaczy fragmentem baśni pt. „Brzydkie kaczątko”. Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Inicjatorem i organizatorem konkursu była Dyrektor Szkoły pani Ewa Ostrowska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za „ucztę czytelniczą” i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu za rok.

Tekst: p. Anna Kozłowska