PASOWANIE NA CZYTELNIKA I TRZECI MAJA

„Wiwat król, wiwat wszystkie stany!”

3 maja zdjęcie 800x450

4 maja w Szkole Podstawowej im. Orła Białego upamiętniono 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W krótkim montażu słowno-muzycznym uczniowie klasy szóstej, przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego - panią Annę Kozłowską, przedstawili społeczności szkolnej wydarzenia z dnia 3 maja 1791 roku.
W czasie inscenizacji został przypomniany fragment XVIII-wiecznej Konstytucji, a szóstoklasiści zaśpiewali pieśni: „Witaj, majowa jutrzenko”, „Mam biało-czerwone serce”, „Mury”, „Kwiaty polskie”.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Sąd

Dnia 29.04.2016r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania Uczniów Klasy I na Czytelnika biblioteki szkolnej.

Akcja ta była zarazem punktem kulminacyjnym realizacji szkolnego projektu pt. „Czytam, więcej wiem i rozumiem”, którego założeniem jest zorganizowanie kampanii na rzecz podniesienia poziomu czytelnictwa w szkole oraz promowanie czytania w dobie rozwoju techniki komputerowej, telewizji, Internetu.

Klasa IV pod kierunkiem pani Ewy Ostrowskiej wprowadziła klasę I w cudowny świat książek, dzięki którym poznajemy wiedzę
i stajemy się coraz mądrzejsi. Zapoznali oni również swoich młodszych kolegów i koleżanki z regulaminem biblioteki szkolnej
i prośbami książki. Na koniec wręczyli własnoręcznie wykonane zakładki do książki.

Uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Anny Kozłowskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Sąd nad książką”. W mistrzowski sposób przedstawili walory książki, która w dzisiejszych czasach staje się coraz mniej atrakcyjnym nośnikiem przekazu informacji
i poznawania świata.

Klasa I została wpisana w poczet czytelników naszej biblioteki, a ich zainteresowanie czytaniem będzie pielęgnowane
i rozwijane w następnych latach szkolnych. Swą obecnością zaszczycili nas Rodzice uczniów klasy pierwszej.

Tekst: Ewa Ostrowska