NIEPODLEGŁA- DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Niepodległa- Dzień Języka Ojczystego

MDJE

21 lutego w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie obchodzono Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klas II-VII wzięli udział
w szkolnym konkursie ortograficznym. Tematyka i trudność, pisanych
ze słuchu tekstów, uzależnione były od etapu edukacyjnego. Dyktando przeprowadziły i sprawdziły uczennice klasy siódmej. Zwyciężczyniami okazały się Klaudia Nowak (kl.II) i Kinga Jakobczuk (kl.VI). Dyplomy
oraz nagrody książkowe wręczyła pani dyrektor Beata Żujewska. Podczas apelu wyróżniona została również Sara Sumicka (kl. IV), która zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Literackim „Walentynka 2018” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozłowie.

W Dniu Języka Ojczystego uczniowie oraz pracownicy szkoły zmagali się
z łamańcami językowymi. Okazało się, że polszczyzna potrafi przysporzyć kłopotu niejednemu - małemu i dużemu - Polakowi. Uczniowie obejrzeli prezentację „Historia języka polskiego” przygotowaną przez siódmoklasistów pod kierunkiem pani Moniki Kwestarz podczas zajęć informatyki. Nad przebiegiem całej akcji czuwała pani Anna Kozłowska.

Tekst: AnnaKozłowska