ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

Otwarte umysły, otwarte serca.

W przedostatnią niedzielę października przypada Światowy Dzień Misyjny, dlatego cała społeczność szkolna włączyła się po raz drugi do programu ,, ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ ”, aby wesprzeć misje w Kamuli (Uganda) .

MISJE SAL

W piątek 19 października pod opieką Małgorzaty Chmielewskiej uczniowie kl.VI-VIII, a szczególnie młodzież należąca do SK Caritas i SK PCK przygotowali kiermasz.

Pyszne ciasta, rurki, rogaliki, popcorn smakowały wszystkim, a każdy, kto choć w małym stopniu przyłączył się do naszej szkolnej akcji, mógł poczuć satysfakcję, że wspiera edukację i poprawia jakość życia dziecka mieszkającego w odległej Afryce.

Dziękujemy wszystkim za wspieranie misji. Niech słowa papieża Franciszka wypowiedziane w związku ze Światowym Dniem Misyjnym zapadną głęboko w serca i umysły:

"Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub że nikomu nie jesteś potrzebny. Wielu ludzi ciebie potrzebuje, pomyśl o tym. Niech każdy pomyśli w swym sercu: «wielu ludzi mnie potrzebuje»"

Małgorzata Chmielewska-opiekun SK PCK