POWIATOWY KONKURS FRAZEOLOGICZNY

„Mądrej głowie dość dwie słowie”

FRAZA

5 marca trzy uczennice Szkoły Podstawowej w Zaborowie wzięły udział
w I Powiatowym Konkursie Frazeologicznym „Mądrej głowie dość dwie słowie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Nidzicy. Dziewczyny stanęły w szranki z reprezentantami czterech placówek powiatu nidzickiego. Rozwiązanie testu konkursowego wymagało dużej wiedzy w zakresie: znajomości, rozumienia, zastosowania, wskazania pochodzenia oraz poprawienia błędów w związkach frazeologicznych. Uczennica naszej szkoły - Dagmara Żaglewska zajęła III miejsce i dowiodła, że w zmaganiach z frazeologią czuje się jak ryba w wodzie. Udział w konkursie był doskonałą okazją do sprawdzenia wiedzy, ale też czasem świetnej zabawy młodzieży z pięciu szkół naszego powiatu.

Tekst: Anna Kozłowska