„Wiosna, wiosna, ach to Ty!”

„Wiosna, wiosna, ach to Ty!”

wiosnaa

            Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przywitali tegoroczną wiosnę w kolorowych, wiosennych strojach.

Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się wcześniej, każda klasa namalowała wesołe, wiosenne plakaty, którymi udekorowano szkołę.

Uczennice klasy siódmej i ósmej przygotowały punkty upiększania urody:                ,, Wiosenny-loczek”- fryzjer, ,, Zielono mi”- stylista i kosmetyczka.

            Dzień rozpoczął się od przejęcia władzy w szkole przez uczniów: nauczyciele zasiedli do ławek, a uczniowie prowadzili lekcje według planu.

Tym , samym uczniowie mogli się przekonać jak trudny jest zawód nauczyciela i ile pokładów cierpliwości umiejętności muszą w sobie mieć, aby go wykonywać.

Przez cały dzień, dziewczynki z klasy V prowadziły słodki kiermasz, gdzie można było zakupić ciasta i owocowe szaszłyki przygotowane przez nie same.

Punktem kulminacyjnym dnia , był WIOSENNY POKAZ MODY, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie ,,wiosennie ‘’ ubrani.

Prezentacje modelek poprzedził , krótki skecz pt.,, Wiosna vs Zima ’’w wykonaniu uczniów klasy IV. Symbolicznie stoczona walka bokserska pomiędzy zimą, a wiosną ukazała zwycięstwo tej ostatniej i przejęcie panowania nad Ziemią.

Pierwsze na wybieg wyszły ,,Biedronki” i ,, Pszczółki”, czyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy nieśmiało zaprezentowali się całej społeczności szkolnej.

Następnie, tanecznym krokiem wychodziły uczennice kl. I, II, III, V i VII, które prezentowały piękne kolorowe stroje i makijaże.

W przerwach pokazu, wyświetlono prezentację dotyczącą tradycji obchodzenia pierwszego dnia wiosny w Polsce i innych krajach, rozwiązywano wiosenne zagadki i puzzle- przysłowia o marcu.

Na koniec spotkania, po odśpiewaniu ulubionych  piosenek o wiośnie, cała społeczność szkolna udała się na zewnątrz, gdzie zakończono witanie wiosny wspólnym ogniskiem i meczem piłki nożnej.

            Jak widać warto sprawić, by pierwszy dzień wiosny był naprawdę zwariowany i nie całkiem serio, a przez to, był dobrą alternatywą dla wagarów.

 

Tekst: Małgorzata Chmielewska 


Copyright © Szkoła Podstawowa w Zaborowie. Projekt: gremis