Spotkanie z aktorką Panią Edytą Jungowską

Spotkanie z aktorką Panią Edytą Jungowską

Basia

PSZCZÓŁKI i BIEDRONKI – przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie
w dniach 04.06.2019 r. i 05.06.2019 r. udały się na wycieczkę do Nidzicy. W celu poznania dziejów ziemi nidzickiej zwiedziły gotycki zamek krzyżacki z końca XIV wieku, który pełnił niegdyś rolę warowni. U jego  podnóża dzieci zostały „powitane” przez okazały pomnik Władysława Jagiełły. Wysokie wejście
po schodach, doprowadziło je na dziedziniec zamku. Po sali rycerskiej, widokowej oraz krużgankach, wraz z przewodnikiem, oprowadziła przedszkolaki Pani Barbara Olszewska. Opowiedziała o bardzo ciekawej, wielowiekowej  historii  zamku i roli rodziny Gregoroviusów. Dzieci zwiedziły zamkowe muzeum, gdzie są wyeksponowane, między innymi, przedmioty codziennego użytku, pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. W Galerii pod Belką obejrzały wystawę prac lokalnych artystów. Przy okazji pobytu na zamku przedszkolaki odwiedziły oddział dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej.
Podczas zajęć poznały zasady korzystania z biblioteki. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło wszystkim, upamiętnione na zdjęciu, spotkanie z aktorką Panią Edytą Jungowską.

             PSZCZÓŁKI i BIEDRONKI odwiedziły również pizzerię „Gruby Benek”,
aby przyjrzeć się z bliska pracy pizzermana. Dzieci przywitał Pan Jarosław Boguniecki, który opowiedział o swojej pracy i przedstawił etapy powstawania pizzy. Pod okiem pracownika pizzerii  przedszkolaki samodzielnie wykonały pizzę z ulubionych składników, którą ze smakiem zjadły. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom ,,Małego Pizzermana”.

             W programie wycieczki była także sala zabaw „MADAGASKAR”. Dzieci
w miłej atmosferze spędziły czas, biorąc udział w aktywnej zabawie wśród kolorowych piłek, trampolin, zjeżdżalni i wielu innych atrakcji.

Tekst: Hanna Zielińska, Ewa Wysocka


Copyright © Szkoła Podstawowa w Zaborowie. Projekt: gremis