PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

PASOWANIE

Dnia 22 października 2019 roku odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów.

I kl

W obecności pani dyrektor Beaty Żujewskiej, zaproszonych gości i rodziców dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, w którym zdały pierwszy egzamin na ucznia. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Tego dnia pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie.

Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości: Pani Przewodniczącej Rady Gminy Alicji Hołubowicz, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kozłowie Pani Danuty Szymańskiej oraz pięknych zakładek do książek od koleżanek i kolegów z klasy III.

Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia dzieci uczestniczyły w słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Tekst: Irena Kaczorowska