TURNIEJ HALÓWKI

Turniej halówki

MECZYK

Dnia 03.12.2019 r. w Rogożu zostały rozegrane gminne eliminacje w piłce halowej chłopców 5+1 z ramienia Szkolnego Związku Sportowego. W rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły, reprezentujące swoje szkoły: Szkołę Podstawową w Rogożu, Szkołę Podstawową w Kozłowie, Szkołę Podstawową w Szkotowie, Szkołę Podstawową w Zaborowie.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Nasza drużyna rozegrała 3 mecze, podczas których nie zabrakło emocji. Oto wyniki naszej drużyny:

SP Zaborowo – 3:2 – SP Szkotowo

SP Zaborowo – 1:6 – SP Kozłowo

SP Zaborowo – 0:1 – SP Rogóż

Tabela końcowa turnieju:

1. Szkoła Podstawowa w Kozłowie – awans do eliminacji powiatowych
  2. Szkoła Podstawowa w Rogożu
  3. Szkoła Podstawowa w Zaborowie
  4. Szkoła Podstawowa w Szkotowie

Drużynę szkoły w Zaborowie reprezentowali: Kamil Rutkowski, Oskar Nowosielski, Wojciech Sadza, Konrad Kaczmarczyk, Adam Fabisiak, Antoni Kołodziejski, Miłosz Kwestarz, Fabian Mątwicki, Kacper Cichocki.

Tekst: Bartosz Grzela

Turniej o Puchar Tymbarku

TYMBARK

Dnia 17.10.2019 r. na boisku „Orlik” przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kozłowie rozegrano gminne eliminacje do turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Do eliminacji zgłosiły się po dwie drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców: SP Kozłowo oraz SP Zaborowo.

W kategorii dziewcząt nasze „Orzełki” musiały uznać wyższość drużyny z Kozłowa i przegrały mecz wynikiem 11:0. Natomiast drużyna chłopców, po zaciętym meczu, pokonała drużynę z Kozłowa 6:4

i tym samym uzyskała awans do eliminacji powiatowych.

Dwa tygodnie później w Nidzicy przy Szkole Podstawowej nr 1 rozegrano eliminacje powiatowe.

W eliminacjach powiatowych wystąpiły trzy drużyny: SP1 Nidzica, SP Muszaki oraz SP Zaborowo.

Tym razem nasza drużyna musiała uznać wyższość obu rywali.

Wyniki:

SP Muszaki – 4:1 – SP Zaborowo

SP1 Nidzica – 11:0 – SP Zaborowo

Mecze dostarczyły sporo emocji i dużo bramek, a sama rywalizacja przebiegała zgodnie z rywalizacją „fair play”.

Tekst: Bartosz Grzela