Mikołajki

Święta coraz bliżej. W mikołajkowy dzień na choince szkolnej pojawiła się feeria światełek, a przy zielonym świerku długo oczekiwani goście : pan Marek Wolszczak Wójt Gminy Kozłowo i Święty Mikołaj, który przybył do naszej szkoły z workiem pełnym czekolad. Tradycyjnie 6 grudnia obchodzimy mikołajki!

zapal choin

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci?

O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

gosia i Irenka

3 grudnia 2019r. uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Zaborowie, odwiedziły Urząd Pocztowy oraz salę zabaw „Madagaskar” w Nidzicy.

Na zajęciach, pod kierunkiem nauczycieli,, dzieci napisały listy do Św. Mikołaja, aby móc je wysłać do Finlandii. Na poczcie uczniowie mogli sami kupić znaczek pocztowy i wrzucić list do skrzynki. Podczas wycieczki dzieci utrwalały sobie również nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. W sali zabaw wszystkie dzieci bawiły się zgodnie i radośnie. Niezwykłą frajdą okazała się zjeżdżalnia oraz basen z kolorowymi piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, skałki wspinaczkowej, trampoliny, ogromnych klocków. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkowymi atrakcjami były: robienie papierowych choinek, malowanie twarzy przez Śnieżynki Św. Mikołaja, wspólne zabawy w bańkach mydlanych. Najbardziej emocjonujące było spotkanie ze Św. Mikołajem, który wręczył dzieciom paczki i zaprosił je do wspólnego tańca i zdjęcia. Spędzone w sali zabaw trzy godziny w całości wypełnione były zabawą i dobrym humorem. Wyjazd po raz kolejny dostarczył uczniom wiele radości, a szczęście długo malowało się na twarzach dzieci.

Tekst: Małgorzata Kawecka