NAUKA ZDALNA 3.04.2020 - KLASY I-III

KLASA I

Język polski:

Zapamiętaj g należy do spółgłosek i oznaczamy je kolorem niebieskim. Napisz palcem po strzałkach litery G i g pisane, następnie napisz te litery palcem na stoliku.

Wykonaj ćwiczenie 1 i 2 s.36.

Przeczytaj tekst o dziewczynkach s.38 podręcznik. Naucz się czytać 3 pierwszych zdań tego tekstu.

Matematyka:

Wykonaj polecenia: Zrób dwa kroki do przodu, trzy do tyłu, ręce w górę, na boki, do tyłu- klaśnięcie. Zwrot w prawo i pięć kroków do przodu, zwrot w lewo i dwa kroki do przodu. Dwa obroty wokół własnej osi w lewo i trzy w prawo.

Otwórz podręcznik do matematyki s.36.Zwróć uwagę na ilustrację. Następnie policz zwierzęta ,które na niej występują.

Ułóż ustnie tekst zadania o mrówkach i biedronkach. Rozwiąż zadanie w zeszycie.

Przyroda:

Poproś rodzica o przeczytanie informacji zawartych w prezentacji nt. ptaków przylatujących do Polski na wiosnę.

Postaraj się zapamiętać jak najwięcej informacji.

Ptaki powracające na wiosnę do Polski:

1. BOCIAN BIAŁY

Bocian biały był dawniej uważany za zwiastuna szczęścia. Żywi się nie tylko żabami (wbrew przekonaniu żabami raczej niechętnie) ale również owadami, i drobnymi ssakami. Poluje głównie na łąkach. Gnieździ się: na kominach, starych stodołach             i słupach elektrycznych. Jedna para zajmuje jedno gniazdo przez wiele lat. Przed odlotem na zimę bociany zbierają się w tak zwane sejmiki.

2. JASKÓŁKA

Jaskółka oknówka jest łatwa do rozpoznania po białym kuprze. Występuje najczęściej     w pobliżu wód, na wsiach i także w miastach. Gniazduje w koloniach na budynkach (pod stropami lub we wnękach okiennych) i skalnych ścianach. Gniazdo ulepione z gliny lub błota. Budowa gniazda trwa około dwóch tygodni. W maju samica składa 4-6 jaj. Późną jesienią gromadzą się w stada i odlatują do Afryki. Młode oknówki osiedlają się bardzo blisko swojego miejsca urodzenia.

3. SZPAK

Szpak jest bardzo pospolitym, dosyć małym ptakiem. W szacie spoczynkowej jego tułów i głowa usiane są białawymi kropkami. Żeruje głównie na ziemi poszukując różnych owadów, a później owoców, ale w miastach szpaki także przestawiają się na odpadki. Jego śpiew często złożony jest z naśladownictwa głosów innych ptaków. Występuje na obrzeżach lasów, pojedynczych drzewach, parkach i ogrodach. Gniazduje w dziuplach i skrzynkach lęgowych. Na dnie układa suche gałęzie i pióra. W maju Samica składa 3-6 jasnoniebieskich jaj. Odlatują między wrześniem ,a listopadem, ale miejskie populacje często zimują w Polsce.

4. SKOWRONEK

Skowronek polny jest najliczniejszym ptakiem pól i łąk .Masywny z białym brzuchem     i krótkim, grubym dziobem. Zaraz po powrocie z zimowiska skowronki łączą się w pary. Samce śpiewają od wschodu do zachodu słońca wznosząc się w locie. Gniazdo jest to dołek w ziemi wyłożony trawą i końskim włosiem. Samica składa 4-5 jaj. Po 10 dniach od wyklucia młode umieją latać i zbierać pokarm, a ich rodzice przystępują do drugiego lęgu, a potem nawet i do trzeciego. Skowronki żywią się owadami, roślinami i nasionami.

5. ŻURAW

Żuraw jest dużym ptakiem. Gniazduje na terenach podmokłych, często w lasach. Żeruje na wilgotnych łąkach, także na polach. Duże gniazdo buduje z mchów, zeschłej trzciny i trawy na podwyższeniu terenu, często otoczone jest płytką wodą. Żuraw żywi się drobnymi gryzoniami, owadami, robakami a także jagodami i młodymi pędami roślin, nasionami. Podczas całego roku żurawie wydają charakterystyczny, bardzo głośny głos. Na przełomie października i listopada zbierają się na noclegowiskach liczących nawet kilka tysięcy osobników . Później ptaki wspólnie odlatują na zimowisko.

JĘZYK NIEMIECKI

Zadanie 1 Proszę wykonać rysunek do zdania: Ich male und zeichne gern.

                 (Ja chętnie maluję i rysuję)

Zadanie 2 Obejrzyj kolejną baśń Braci Grimm i opowiedz jej treść rodzicom.

Miłej pracy!

KLASA II

Edukacja polonistyczna -

Temat: Dbamy o honor.

  1. Kolejność wydarzeń w opowiadaniu „Pesteczka” – rozwijanie umiejętności porządkowania, czytanie ze zrozumieniem, ćwiczenia w przepisywaniu (ćw. pol. – społ. s. 64).
  2. Mam odwagę się przyznać – ćwiczenia ortograficzne i słownikowe (ćw. pol. – społ. S. 65).
  3. Dzieci zapisują zdania w zeszycie i uzupełniają kończąc wyrazami : honor, bohaterstwo.
    1. a)Jarek zachował się jak prawdziwy…………………. .
    2. b)Wykazał się…………………. .
    3. c)Kasia przyznała się do winy, więc zachowała się…………. .
    4. d)Kiedy idę do dentysty, zachowuje się jak prawdziwy……………. .
  4. Dyktando obrazkowe – wyrazy z h, ćwiczenia w pisaniu (ćw. pol. – społ. S. 65). Dzieci czytają informacje Zapamiętaj! Przepisują wyrazy z h do zeszytów.

Edukacja matematyczna-

Temat: Dodawanie liczb dwucyfrowych w zakresie 60, typu 21+ 30 =. C.d.

  1. Dodawanie w zakresie 60- wykonanie obliczeń według podanego wzoru, dobieranie działań w pary (ćw..mat. – przyr. s.37).
  2. Zadanie dodatkowe (utrwalające ) ćw. mat. –przyr. s.77. 

 

KLASA III

Edukacja polonistyczna

Temat: Powtórzenie materiału z gramatyki.

  1. Wykonaj ćw. na stronie 52-53

Edukacja matematyczna

Temat: Zadania różne- powtórzenie.

  1. Rozwiąż zadania- karty pracy wysłane droga elektroniczną.

Edukacja techniczna

Temat: Serowe fantazje.

  1. Wykonaj: serowe koreczki- skorzystaj z przepisów znajdujących się w książce kucharskiej. 

 

JĘZYK ANGIELSKI

Przypominamy dni tygodnia; video

https://www.youtube.com/watch?v=MEWyhzMS560

Czynności w ciągu dnia ; video

https://www.youtube.com/watch?v=qD1pnquN_DM

Pomyśl w jakie dni wykonujesz które czynności