NAUKA ZDALNA 22.04.2020 - KLASY VII-VIII

KLASA VII

WF

Dziś propozycja ćwiczeń dla wszystkich z przyborami nietypowymi, dostępnymi w każdym domu.

JĘZYK ANGIELSKI

1) Piszemy notatkę/wiadomość. Podręcznik str. 166. Zapisz w zeszycie. Jakie główne elementy składają się na notatkę. Jakich angielskich zwrotów używamy?

2) Więcej zwrotów pod linkiem

JĘZYK POLSKI

Temat: Przecinek w zdaniu złożonym.

Zadania:

1. Przeczytaj "Nową wiadomość" str. 199 podręcznika.

2. Zrób notatkę na podstawie "Nowej wiadomości"- nie przesyłaj, notatki zostaną sprawdzone podczas lekcji on-line 23 kwietnia 2020 r. godzina 12:00 (Discord).

FIZYKA

W zwiazku z tym, że przerobiliśmy online, materiał z fizyki:
 ruch jednostajny i przyspieszony oraz zasady dynamiki Newtona, nadszedł czas, sprawdzenia wiadomości, zdobytych przez Was drogą internetową.
W związku z tym każdy uczeń klasy VII otrzyma drogą mailową zagadnienia do godziny 14:00: w postaci teoretycznej jak również w zadaniach do rozwiązania( tzw. pracę klasową). Proszę przepisać treści zadania, zaznaczyć odpowiedź lub napisać treść rozwiązania. Wykonać zdjęcie i przesłać drogą elektroniczną tak jak do tej pory.
Na rozwiązania czekam do godziny 18;00 dnia 22.04.2020 roku.

MATEMATYKA

Zadanie 1 strona 293 (korzystamy z Twierdzenia Pitagorasa)

PLASTYKA

1.Podręcznik do plastyki „Do dzieła!”

Temat: Dzieła sztuki pod lupą.

2. Wykonaj krótki opis portretu Stanisława Wyspiańskiego pod tytułem :„ Dziewczynka w czerwonej sukience w grochy”.

KLASA VIII

HISTORIA

Zapoznajcie się z tekstem podręcznika na stronach 226-229, a następnie wykonajcie ćwiczenia nr 3,4,5 w zeszycie ćwiczeń. Notatka do zeszytu zostanie zamieszczona na Facebooku. Proszę także powtórzyć sobie wiadomości z rozdziału 4, wykonajcie ćwiczenia od 1 do 8 ze stron 84-87 w zeszycie ćwiczeń.
We wtorek 28 kwietnia prześlę link do testu z tego działu. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to w kolejnym tygodniu napiszecie klasówkę z działu 5.

EDB

W ramach powtórzenia działu proszę zapoznać się z materiałem udostępnionym na platformie epodreczniki.pl

JĘZYK POLSKI

Temat: Opisujemy plakat filmowy.

Zadanie

Opisz plakat filmowy "Pan Tadeusz" zgodnie z kryteriami formy wypowiedzi.

GEOGRAFIA

Temat: Ameryka Północna i Ameryka Południowa – zróżnicowanie ludności.

Proszę o zapoznanie się z udostępnionym tematem na platformie epodreczniki.pl i wykonanie  ćwiczeń online, skorelowanych z materiałem. Termin: do 27 IV.

FIZYKA

W zwiazku z tym, że przerobiliśmy online, materiał z fizyki:

w klasie VIII - ruch drgajcy i falowy,
nadszedł czas, sprawdzenia wiadomości, zdobytych przez Was drogą internetową.

W związku z tym każdy uczeń  VIII otrzyma drogą mailową zagadnienia do godziny 14:00: w postaci teoretycznej jak również w zadaniach do rozwiązania( tzw. pracę klasową). Proszę przepisać treści zadania, zaznaczyć odpowiedź lub napisać treść rozwiązania. Wykonać zdjęcie i przesłać drogą elektroniczną tak jak do tej pory. Na rozwiązania czekam do godziny 18;00 dnia 22.04.2020 roku.
Nie mogę przesłać zagadnień dla dwóch osób klasy ósmej, ponieważ nie mam ich maili. Proszę zatem, aby uczniowie ci napisali o zagadnienia na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.