NAUKA ZDALNA 27.04.2020 - KLASY I-III

KLASA I

Język polski: Wprowadzenie litery Ż,ż.

Wykonaj polecenie 2 s.45 ćwiczenia do języka polskiego. Wykonaj polecenie 2 s. 50 podręcznik- Odszukaj w podanych wyrazach literę ż. Podziel wyrazy na sylaby. Przepisz wyrazy do zeszytu i zapamiętaj ich pisownię. Naucz się czytać tekst na stronie 50 podręcznik.

Słuchaj opowiadania ,powtarzaj i wykonuj ruchy:

To jest łódka.         rysowanie łódki

To jest morze.         rysowanie fal- raz jedna , raz druga ręką

To jest żaglówka.      rysowanie żaglówki

To jest wiatr.             dmuchanie i machanie rękami

Płyniemy łódką po morzu.         rysowanie łódki, fal

Wiatr kołysze łódką.             przechylanie się w prawo i w lewo

Wypatrujemy brzegu.           zrobienie lornetki z dłoni, rozglądanie się

I oto jest -hura!                       wyskok w górę z okrzykiem Hura !

Matematyka:

Wykonaj zadania 1,2 i 3 s. 39 ćwiczenia.

JĘZYK ANGIELSKI

Mój dom. Podręcznik str. 62

KLASA II

Edukacja polonistyczna -

Temat: Wady i zalety mediów. Rozwijanie kompetencji społecznej dotyczącej właściwego korzystania z nowoczesnych technologii.

1. 1.Dzień Igora- historyjka obrazkowa, ćwiczenia w pisaniu (ćw. pol. – społ. s.6-7).
  2. 2.Narysuj na kartce od bloku, co najczęściej robisz w soboty. Napisz, czym się różnią twoje sobotnie zajęcia od zajęć Igora.

Edukacja matematyczna-

Temat: Dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 1000.

1. Rozwiązywanie zadań – korzystanie z danych w tabeli, rozwijanie logicznego myślenia (podręcznik mat.- przyr.. s.51, zad.4 i ćwiczenie 1,2,3, mat.- przyr. s.47).

Edukacja przyrodnicza-

Temat: Dlaczego wypalanie łąk jest groźne? Wykonaj ćwiczenie1,2, ćw. mat. – przyr. s.46 .

WF

Wykonajcie w domu proste ćwiczenia z użyciem butelek.
Jeśli chodzi o filmiki, proszę wysyłać tylko wtedy, gdy proszę o to w poleceniu i gdy podaje swój adres mailowy lub messenger. Pozdrawiam

KLASA III

Edukacja polonistyczna

Temat: Przybliżenie tematyki filmowej na podstawie fragmentu książki K. Majgier pt. „ Amelka „.

1. Przeczytaj opowiadanie pt. „ Amelka i ekipa filmowa” podr. pol. społ. s 40-41
  2. Wykonaj ćw. na stronie 70
  3. Zredaguj i zapisz wywiad z wybranym przez siebie aktorem( ćw.pol.społ.s.71).

Edukacja przyrodnicza

Temat: Rośliny niebezpieczne dla człowieka.

1. Przeczytaj w podręczniku informacje nt. niebezpiecznych roślin, poszukaj na ich temat informacji w Internecie i zapisz krótką notatkę w zeszycie ( pod. mat. przyr. s.40).
  2. Razem z rodzicami rozwiąż Quiz przyrodnika(ćw. mat. przyr. s.44-45).

Edukacja matematyczna

Temat: Obliczenia pieniężne- dodawanie i odejmowanie liczb wielocyfrowych bez przekroczenia progu dziesiątkowego.

1. Rozwiąż zadania-https://zdobywcywiedzy.pl/platforma/kursy/557/liczenie-pieniedzy-dla-dzieci.   ( podr. mat. przyr. s.42)

WF

Wykonajcie w domu proste ćwiczenia z użyciem butelek.