77. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

„Poległym chwała, wolność żywym”

znicz

,,Poległym chwała, wolność żywym”- tak brzmi jeden z wersów powstańczej piosenki ,,Warszawskie dzieci”, a prawda zawarta w tych słowach została potwierdzona w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

harc 44
1 sierpnia 2021 r. o 17:00 - symbolicznej Godzinie „W”, harcerze z drużyny „Pomarańczowe Płomienie”, działającej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie, złożyli kwiaty i zapalili znicze w szkolnym miejscu pamięci przy tablicy poświęconej młodym bohaterom poległym w walkach podczas Powstania Warszawskiego: Zofii Halinie Krassowskiej ps.,,Duża Zosia”, Witoldowi Stefanowi Modelskiemu ps.,,Warszawiak”, Wojciechowi Zalewskiemu ps.,,Orzeł Biały”.

z 44
Biało-czerwoną wiązanką hołd powstańcom oddali również żołnierze
45. Batalionu Lekkiej Piechoty 4.
Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie reprezentowani przez szer. Sabinę Mazurek – rzeczniczkę Batalionu, pan Jan Domański członek Rodziny Katyńskiej, pan Paweł Jabłoński ,,Nidzica Biega" oraz nauczyciele
i pracownicy szkoły w Zaborowie.

Tekst: Anna Kozłowska