PIERWSZA POMOC

Jak pomóc w nagłych wypadkach?

pierwsza pomoc

12 maja w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III-VI. Prawidłowych zachowań w trudnych sytuacjach losowych uczył ratownik medyczny, wolontariusz PCK , strażak Pan Krzysztof Lewikowski.

Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku omdlenia, krwotoku nosa, zadławienia, złamania kończyny, padaczki. Ratownik przypomniał schemat prawidłowego wzywania pomocy oraz numery alarmowe.

Dzieci wykazywały duże zainteresowanie szkoleniem i chętnie asystowały
w różnych pozoracjach.

Na zakończenie ratownik zademonstrował na FANTOMIE, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację

Cała społeczność szkolna składa podziękowania Panu Krzysztofowi Lewikowskiemu , że po raz kolejny poświęcił swój wolny czas, aby podzielić się doświadczeniem i wiedzą w zakresie pierwszej pomocy.