NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11l

Jestem Polakiem i jestem z tego dumny! Takim przesłaniem zakończyła się prezentacja, którą społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie obejrzała 10 listopada podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pan Michał Mielczarek – nauczyciel historii przypomniał uczniom czasy świetności i upadku Polski oraz opowiedział o różnych postawach patriotycznych i ich wpływie na odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918 roku.

11 list

Dopełnieniem prezentacji multimedialnej były piosenki patriotyczne zaśpiewane przez uczniów szkoły: laureatki Powiatowego Przeglądu Pieśni Patriotycznej w Nidzicy, harcerzy oraz uczennicę klasy III. W ramach finału akcji „Szkoła do hymnu”o godzinie 11:11 cała społeczność szkoły zaśpiewała cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego”.