Konkurs piosenki ludowej „W moim ogródecku”

wiosna

21 marca 2022 roku w naszej szkole „Pierwszy Dzień Wiosny” został przywitany przez uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Odbył się międzyklasowy konkurs w przeciąganiu liny:

• w pierwszej kategorii:

I miejsce zajęły dzieci z oddziału przedszkolnego 3,4 latki oraz uczniowie z klasy 1

• w drugiej kategorii:

I miejsce zajęli uczniowie klasy IV

• w trzeciej kategorii:

I miejsce zajęli uczniowie klasy VI

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

W tym dniu solidaryzowaliśmy się z narodem ukraińskim, co zostało podkreślone ubiorem w kolorach niebieskim i żółtym. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I- III prezentowali się w żółtych strojach, a starsi uczniowie z klas IV – VIII w niebieskich. Wszyscy uczniowie w 100% wykonali zadanie. Odbyło się również ognisko, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Konkurs piosenki ludowej pod hasłem „W moim ogródecku”

Konkurs pieśni ludowej

Dnia 8 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbył się konkurs piosenki ludowej pod hasłem „W moim ogródecku”, zorganizowany przez Panią Irenę Kaczorowską i Panią Judytę Psiuk.

Celem konkursu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą ludową naszego kraju oraz popularyzacja piosenek różnych regionów Polski. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 14 solistów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria: oddział przedszkolny – klasa I,

II kategoria: uczniowie klas II – IV,

IIIkategoria: uczniowie klas V- VIII.

Konkurs zainaugurowała Pani Dyrektor Beata Żujewska, która powitała uczestników, jurorów oraz zgromadzoną publiczność.

Występujące w konkursie dzieci były przebrane w stroje ludowe charakterystyczne dla regionu, z którego pochodziła prezentowana przez nich piosenka. Najczęściej śpiewane były piosenki z regionu krakowskiego, podhalańskiego i mazowieckiego. Wszyscy uczestnicy konkursu bardzo się starali, pięknie prezentując przygotowany repertuar.

Jury przyznało następujące nagrody:

W kategorii oddział przedszkolny – klasa I:

I miejsce: Karol Jamróz za piosenkę „Lipka”,

II miejsce: Oliwia Kotkowska za piosenkę „Miała baba koguta”,

III miejsce:Klaudia Bucholska za piosenkę „ Poszła Karolinka ”.

W kategorii klas II- IV:

I miejsce: Oliwia Granica i Alicja Jamróz za piosenkę „ W moim ogródecku” ,

II miejsce: Piotr Moszczyński za piosenkę „ Hej, sokoły” ,

III miejsce:Julia Nowosielska za piosenkę „ W moim ogródecku” .

W kategorii klas V-VIII:

I miejsce: Klaudia Nowak za piosenkę „W moim ogródecku ‘’,

II miejsce: Oliwia Sumicka za piosenkę „ Hej bystra woda”,

III miejsce: Alicja Urban za piosenkę „ My cyganie”.

Pani Dyrektor, podsumowując występy, pochwaliła wszystkie dzieci biorące udział w konkursie za: wielki zapał, efektowne prezentacje i piękne stroje. Zapewniła, że wszyscy bardzo dobrze wypadli i zasługują na nagrody.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami w postaci maskotek, książek oraz notesów i kolorowych zakładek.

Zarówno uczestnicy jak i publiczność zadowoleni z dobrej zabawy, sukcesów i nagród opuszczali salę w radosnych nastrojach, nucąc swoje ulubione ludowe piosenki.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Gorące podziękowania dla Pani Ewy Wysockiej oraz Pani Agnieszki Hinburg za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Irena Kaczorowska

Judyta Psiuk