DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

25 marca - Dniem Czytania Tolkiena
KON
25 marca 2022r. w naszej szkole już po raz drugi obchodzony był Dzień Czytania Tolkiena. Akcja ma na celu zachęcenie do sięgnięcia po prozę mistrza fantasy. Tego dnia, w ramach lekcji języka angielskiego w klasach V - VIII wspólnie czytaliśmy fragmenty najpopularniejszych dzieł Tolkiena: "Hobbit" oraz "Władca Pierścieni". W ramach tej akcji został zorganizowany również konkurs plastyczny "A tymczasem, w Śródziemiu...". Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VIII. Zadaniem uczniów było przedstawienie postaci lub wybranej sceny z powieści Tolkiena. 25 marca zostały przyznane nagrody:

w kategorii scena z powieści:

I miejsce - Anna Golon (kl. VII);

w kategorii postać z powieści:

I miejsce: Zuzanna Sztraube (kl. VIII);
II miejsce (ex aequo) Klaudia Nowak (kl. VI); Kamil Rutkowski (kl.VIII)

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do aktywnego udziału w akcji wspólnego czytania Tolkiena w przyszłym roku.