KONKURS RECYTATORSKI

Sprawozdanie z konkursu recytatorskiego pod hasłem:
,,A kuku! Śmiej się do rozpuku”

20220426 095654

Dnia 25 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „A kuku! Śmiej się do rozpuku”. Konkurs przygotowały pani Irena Kaczorowska i pani Judyta Psiuk.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania poezją, kształtowanie poprawnej wymowy, doskonalenie umiejętności recytatorskich uczestników oraz uwrażliwienie na rytm, rym i nastrój wiersza.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 22 uczestników.
Rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria: oddział przedszkolny – klasa I,

II kategoria: uczniowie klas II – IV,

III kategoria: uczniowie klas V- VIII.

Konkurs zainaugurowała pani Dyrektor Beata Żujewska, która powitała uczestników, jurorów oraz zgromadzoną publiczność.

KŚ

W repertuarze konkursowym przewagę stanowiły wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Jury przyznało następujące nagrody:

W kategorii oddział przedszkolny – klasa I:

I miejsce: Miłosz Nowak – J. Tuwim „Okulary”,

II miejsce: Karol Jamróz -J. Brzechwa „Skarżypyta”,

III miejsce: Maja Tańska -J. Tuwim „ Kotek”.

W kategorii klas II- IV:

I miejsce: Oliwia Granica – Sz. Szymański „Rodzinka na kwarantannie” i Alicja Kosewska J. Brzechwa „Rozmawiała gęś z prosięciem”,

II miejsce: Lena Nowosielska- J. Brzechwa „Kwoka” ,

III miejsce: Maja Świecik -A. Fredro „Paweł i Gaweł”.

W kategorii klas V-VIII:

I miejsce: Klaudia Nowak -M. Terlikowska „Ziółko”,

II miejsce: Nikola Kowalska – J. Tuwim „Zosia Samosia”,

III miejsce: Aleksander Grymkowski - J. Tuwim „Warzywa”.

Pani Dyrektor pochwaliła wszystkie dzieci biorące udział w konkursie. Podziękowała za wielki zapał i efektowne prezentacje. Zapewniła, że wszyscy bardzo dobrze wypadli i zasługują na nagrody. Uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami w postaci książek i słodkich
batoników.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować pani Dyrektor Beacie Żujewskiej oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Irena Kaczorowska

Judyta Psiuk