WYCIECZKA DO PIEKARNI

Bycie piekarzem, to trudna sprawa.
Pieczenie chleba, to nie zabawa.
W piekarni wszystko bywa gorące,
gorące są piece, jak w ciągu dnia słońce”

łączenie piekarnia

W piątek 27maja dzieci z grupy „Pszczółek” i „Biedronek” udały się na wycieczkę do Piekarni PSS Społem w Nidzicy. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach piekarni, wysłuchały pogadanki jak wyrasta ciasto oraz zobaczyły etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły również duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, sita do mąki, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Dzieci miały możliwość wykazania się zdolnościami piekarskimi w trakcie samodzielnego wykonania bułeczek. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały przepyszne słodkie pączki i bułeczki, które przygotowane zostały specjalnie dla nich, podczas wizyty w piekarni.

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

M. Kawecka, E. Wysocka