ZLOT W GRUNWALDZIE

L ZLOT GRUNWALDZKI 2022

zlot

W dniach 11.07.2022 r. – 15.07.2022 r. harcerze z 23 DDH „Pomarańczowe Płomienie”, działającej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie wzięli udział w L Zlocie Grunwaldzkim. Podczas tych dni było wiele atrakcji. Pierwszego wieczoru odbył się Festiwal Koloru. Poznaliśmy tradycje z różnych regionów Polski podczas Jarmarku. Druh Karol z Hufca Iława zaznajomił nas z podstawami musztry harcerskiej. Świętowaliśmy 30-lecie wspólnoty drużyn Grunwaldzkich i bawiliśmy się na koncercie zespołu „Mankament” oraz zespołu „Janusz i przyjaciele”. Zaliczyliśmy wędrówkę i poznaliśmy okolice pól grunwaldzkich. Braliśmy udział w punktach aktywności, aby zbierać pieczątki potrzebne do uzyskania plakietki zlotowej. Ostatniego dnia udaliśmy się na wzgórze pomnikowe, gdzie z całym zlotem zatańczyliśmy Belgijkę i mięliśmy okazję zobaczyć próbę bitwy pod Grunwaldem. Ostatniego wieczoru poszliśmy na Kopiec Jagiełły i wzięliśmy udział ogniobraniu. Dla wielu z nas była to niezapomniana przygoda i moc wrażeń.