DZIEŃ KUNDELKA

Dzień Kundelka

„Jestem piesek, to rzecz wielka,
nie zabawka, nie kukiełka,

gdy mnie wołasz mówię hau, hau

gdy całujesz buzi dam.”

kundelek

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, zatem z tej okazji, z wielką radością, przedszkolaki świętowały ten dzień. Dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie, jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka.

Przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies-kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość! To przecież nie pluszowa zabawka, a żywa istota. Dzieci wysłuchały bajek i wierszyków, których bohaterami były pieski. Chętnie uczestniczyły w różnych zabawach dydaktycznych oraz muzyczno – ruchowych. Był to mile spędzony czas przepełniony, zabawą, muzyką i pozytywną energią. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Irena Kaczorowska

Ewa Wysocka