250. ROCZNICA POWOŁANIA KEN

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

,,Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. Słowa Janusza Korczaka stały się myślą przewodnią gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 13 października 2023 r. w Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie.

1 DEN 23

Gospodarzami uroczystości Dnia Nauczyciela, a jednocześnie 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej byli: pan Marek Wolszczak – Wójt Gminy Kozłowo oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zaborowie. W oficjalnej części uroczystości, którą prowadzili nauczyciele: p. Małgorzata Chmielewska i p. Michał Mielczarek, zgromadzeni obejrzeli prezentację multimedialną o KEN, następnie Nagrodami Wójta i Dyrektora Szkoły zostali wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni wszystkich szkół Gminy Kozłowo.

2 DEN 23

Akademia była okazją do podziękowania nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz emerytowanym nauczycielom za trud codziennej pracy. Swoją wdzięczność uczniowie wyrazili w części artystycznej, która okazała się piękną i refleksyjną ucztą słowno - muzyczną.

3 DEN 23

4 den 23

5 den 23

Dekorację i oprawę muzyczną przygotowała p. Agnieszka Hinburg. W przygotowanie tych wyjątkowych gminnych obchodów DEN zaangażowała się cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie.


Copyright © Szkoła Podstawowa w Zaborowie. Projekt: gremis