BIJEMY REKORD W RESUSCYTACJI

Szkoła w Zaborowie bije rekord z WOŚP

BICIE REKORDU

W październiku w ,,Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca”Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zaborowie po raz drugi przyłączyła się do bicia rekordu kraju w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób w określonym czasie (od godziny 12:00 do 12:30). Akcja organizowana jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W biciu rekordu czynnie wzięło udział 57 osób (w tym 52 uczniów z klas III-VI
i 4 nauczycieli. Uczestnicy wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na 7 fantomach .W dniu poprzedzającym całą akcję, uczniowie z klas III-VI zostali zapoznani z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy poprzez prezentację multimedialną
i instruktaż udzielony przez panie: Irenę Kaczorowską i Małgorzatę Chmielewską.

W tym roku do bicia rekordu z WOŚP zgłosiło się aż 88 444 zadeklarowanych osób z 1041 instytucji z całej Polski.

Dzieci pełne zapału i wrażeń zapowiedziały chęć bicia rekordu za rok .

W ten sposób pokazujemy całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie.

Tekst
Małgorzata Chmielewska (koordynator akcji )