SPOTKANIE Z WALDEMAREM SMASZCZEM

Spotkanie autorskie z profesorem Waldemarem Smaszczem

prof. Smaszcz

28 października 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyło się spotkanie autorskie z profesorem Waldemarem Smaszczem historykiem literatury, krytykiem i eseistą. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Pisarz opowiadał o swojej wieloletniej przyjaźni z ks. Janem Twardowskim i o twórczości literackiej „najbardziej kochanego polskiego poety naszych czasów”. Profesor „przysiadł”
z uczniami na siedmiu ławeczkach, czyli rozdziałach książki „Z Ave spacer dzieci wśród słów księdza i poety Jana Twardowskiego”. Waldemar Smaszcz napisał ją dla najmłodszych czytelników, aby i oni mogli dowiedzieć się, dlaczego ks. Jan Twardowski lubił wakacje
i kochał przyrodę. Zabrał dzieci na spacer po Janowych wierszach. Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania, na które pisarz chętnie odpowiadał. Mówił o swojej pracy literackiej, rodzinie i przyjaźni z ks. Janem Twardowskim. Chętni otrzymali od profesora pamiątkowy autograf.

Tekst Anna Kozłowska