DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I ANDRZEJKI

Dzień Życzliwości

„Życzliwość to nie jest potrawa .
Życzliwość to nie jest błaha sprawa
Życzliwość to ciepłe spojrzenie i uśmiech na twarzy.

Życzliwość to miłe słowa i pomocna dłoń.

Dziś ją dostajesz, jutro oddajesz.
Nic nie kosztuje a szczęście buduje.
Wydobywaj ją z siebie przyjacielu i obdarowuj nią ludzi wielu.”

DŻ

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. W Polsce ten dzień zaczęto świętować od 2006 roku z inicjatywy wrocławskiej.

W tym roku ponownie postanowiliśmy dołączyć do grona świętujących i zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Dnia Życzliwości. Uznaliśmy, że będzie to doskonała, kolejna okazja do zachęcania uczniów, aby byli wobec innych życzliwi i czerpali z tego radość.

Tego dnia w naszej szkole było weselej i bardziej kolorowo niż zazwyczaj. Wszyscy obdarowywali innych ciepłym spojrzeniem oraz szczerym uśmiechem.

W klasach przeprowadzono głosowania na najżyczliwszą osobę, wykonano serduszka życzliwości oraz papierowe dłonie z wypisanymi na nich miłymi słowami i dobrymi uczynkami. Z kolorowych dłoni uczniowie utworzyli łańcuchy życzliwości, które długo jeszcze zdobić będą nasze korytarze i przypominać wszystkim, że życzliwość to ciepłe spojrzenie, uśmiech na twarzy, czyli gesty, które nic nie kosztują.

Przeprowadzono również konkursy plastyczny pod hasłem „Moja przygoda z Życzliwością” i literacki pod hasłem” Portret Życzliwości”. Prace plastyczne wyeksponowane zostały na tablicy tematycznej.

Miłym akcentem kończącym akcję było puszczenie lampionu przez wszystkich uczniów , nauczycieli i pracowników szkoły.

Tekst: p. Irena Kaczorowska

Andrzejki 2015

andrzejki z

Dnia 24 listopada razem z Dniem Życzliwości w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.

Samorząd Uczniowski przygotował stoliczki z wróżbami. Była szklana kula, rzucanie monetami, zgadywanki. Uczniowie młodszych i starszych klas ustawiali się w długich kolejkach do wróżbitów.

Następnie rozpoczęła się zabawa. Tańczyliśmy przy utworach wybranych przez naszych kolegów z samorządu uczniowskiego.

W przerwie ogłoszono wyniki konkursu na najśmieszniejszą fryzurę andrzejkową. Jury pod kierownictwem ks. Michała Bekisza wraz z członkami SU wyłoniło dwie zwyciężczynie: Agatę Jabłonowską z kl.4 i Izabelę Olewnik z kl. 6.

Tekst: p. Magdalena Łączkowska