CIEKAWE ZAWODY I PLUSZOWY MIŚ

Wizyta krawcowej i pluszowy miś

krawcowa

Kto sukienkę uszył Hani?
Kto przerobił ten kaftanik?
Kto paltocik zreperował?
Wiemy! Wiemy! to krawcowa!

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej zaprosiliśmy do naszego oddziału przedszkolnego panią Małgorzatę Zych. Dzieci zapoznały się z  przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstały różne ubrania. Z zaciekawieniem obserwowały i brały udział w wykonaniu pamiątkowej „Uśmiechnięte buźki- poduszeczki”. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały takie piękne rzeczy. W podziękowaniu za ciekawą lekcję kroju i szycia dzieci wręczyły pani Małgorzacie podziękowanie, a w zamian otrzymały słodkie upominki. Dla wszystkich taka lekcja była nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą i zabawą.

Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Zych za przyjęcie zaproszenia oraz wprowadzenie dzieci w tajniki krawiectwa.

Wychowawca klasy wraz z wychowankami oddziału przedszkolnego.

PLUSZOWY MIŚ

MIŚ P

24 listopada w oddziale przedszkolnym po raz kolejny obchodzono Świętowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie. Uroczysty dzień rozpoczął się od zapoznania dzieci z historią powstania pluszowej zabawki oraz wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku pt: „ Najlepsi przyjaciele”. Przypomniały sobie również znane misie z bajek: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Jogi, Miś Colargol. Dzieci bawiły się przy piosenkach misiowych, brały udział w zgadywankach i pląsach. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały portrety misiów, którymi udekorowały korytarz szkolny.

Znaczenie tego dnia jest pod wieloma względami wyjątkowe, gdyż dzieci uczą się dzielić swoją własnością z innymi oraz mówią o tym ,jak należy dbać i szanować zabawki.
W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie i wspólne się będziemy uczyć i bawić.

Pozdrawiamy WSZYSTKIE MISIE PLUSZOWE.

Tekst: p. Małgorzata Kawecka