Uczniowski Klub Sportowy Zaborowo

Uczniowski Klub Sportowy Zaborowo 

z siedzibą

Zaborowo 2

13-124 Kozłowo

wpisany do ewidencji uczniowskich klubów sportowych pod nr 10

w Starostwie Powiatowym w Nidzicy w dniu 9.02.2015 roku

zdjęcie t

Nr rachunku bankowego : Bank Spółdzielczy w Nidzicy oddział w Kozłowie

nr 76 8834 1022 2002 0301 2035 0001  

 Zachęcamy do dokonywania wpłat

Regon 360825760

NIP: 984-021-08-91

 

Skład zarządu :

Katarzyna Świgoń – prezes tel. kontaktowy 728 652 850

Anna Kozłowska – sekretarz

Hanna Zielińska – skarbnik

 

Skład komisji rewizyjnej :

Ewa Kołodziejska – przewodnicząca

Katarzyna Sztraube – zastępca przewodniczącego

Karolina Świerk - sekretarz

 

statut

Kolejny rok za nami!

Każde zakończenie roku wiąże się z podsumowaniami, refleksjami oraz przemyśleniami. W tym roku minęły już dwa lata odkąd w Zaborowie są prowadzone zajęcia taekwondo. Utworzona została jeszcze jedna grupa dzieci trenujących, która obejmowała klasy 1-3.  Uczestnicy zajęć trenowali z wielkim zaangażowaniem. Nabywali oni nowe umiejętności, doskonalili swoją technikę, pracowali nad swoimi słabościami. W tym roku szkolnym dzieci brały udział w dwóch turniejach: Mikołajkowym Turnieju oraz Turnieju Taekwondo o Puchar Wójta Gminy Kozłowo.  Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy w młodym wieku zaczynają odnosić sukcesy.  Cieszymy się bardzo, że Krzysztof Sadza zdobył tytuł najlepszego zawodnika w „X Turnieju Taekwondo o Puchar Wójta Gminy Kozłowo”.  Nasi uczniowie uczestniczyli również w egzaminie na stopnie uczniowskie(tzw. Pasy) poprowadzonym przez zaproszoną do nas trener Mirosławę Ostrowską.  Każdy zawodnik UKS Zaborowo osiągnął pozytywny wynik egzaminu. Gratulujemy ! 

Wraz z zakończeniem roku szkolnego odchodzą od nas zawodnicy UKS chodzący do 6 klasy. Mamy jednak nadzieję, że będą kontynuowali trenowanie taekwondo i będą rozwijali swoje umiejętności. Liczymy również, że nie zapomną o swoich pierwszych krokach w taekwondo, które postawili właśnie w Zaborowie.

Życzymy wszystkim uczniom i przyjaciołom szkoły w Zaborowie wspaniałych wakacji!

  Tekst: Katarzyna Świgoń

 uks

„X Turniej Taekwondo o Puchar Wójta Gminy Kozłowo”

W sobotę 04.06.2016 roku w Szkotowie odbył się  X Turniej Taekwondo o Puchar Wójta Gminy Kozłowo. UKS Zaborowo reprezentowało 19 zawodników:  Jakub Sztraube, Sylwia Kołodziejska, Oliwia Świerk, Krzysztof Sadza,  Adam Kołodziejski, Agnieszka Mydło, Emilia Klimczak, Aleksander Marcinkowski, Zuzanna Sztraube, Sara Sumicka, Angelika Fabisiak, Grzegorz Tomaszewski, Maciej Żaglewski, Oskar Nowosielski, Wojciech Sadza, Kamil Cycen, Nikola Kowalska, Michał Krzemiński oraz Zuzanna Moszczyńska. 

                W turnieju oprócz zawodników z Zaborowa brali udział także zawodnicy z Kozłowa, Rogoża oraz Nidzicy. Uczestnicy brali udział w trzech różnych konkurencjach:

  • Nopi ap chagi ( kopnięcie wzwyż)

  • Nare chagi ( kopnięcia na czas)

  • Poomsae ( układy indywidualne).

Zawodnicy zawzięcie ze sobą rywalizowali, ale nie zapominali o zasadzie fair play. Każdy starał pokazać się z jak najlepszej strony i uplasować się na jak najwyższym, wymarzonym miejscu.  Każdy z naszych zawodników wrócił z medalem.

                Podczas turnieju zostali wybrani najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka, którzy otrzymali puchar Wójta Gminy Kozłowo. Najlepszą zawodniczką turnieju została Alicja Roguszczak, a najlepszym zawodnikiem nasz Zaborowiak – Krzysztof Sadza. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w  trenowaniu.

                                                                                                                              Tekst: Katarzyna Świgoń

 

 

„Wyginam śmiało ciało”

W Szkole Podstawowej w Zaborowie realizowane są zajęcia sportowe „Wyginam śmiało ciało”.

Są to treningi ogólnie usprawniające, wpływające na poprawę sprawności fizycznej, mające na celu zapobieganie coraz częściej występującym u dzieci wadom postawy oraz naukę aktywnego spędzania czasu wolnego.

Zajęcia prowadzi instruktor Nidzickiego Klubu Taekwondo Sportowego Katarzyna Świgoń.

Cieszy zainteresowanie dzieci tymi zajęciami i zaangażowanie z jakim trenują.

Przypomnijmy, że organizacja zajęć dofinansowana jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie w ramach projektu

„ W Zaborowie bieg po zdrowie”

 

aekwondo łączenie 

Zaborowo zdrowo i sportowo

 

W miesiącu lipcu 17 uczniów Szkoły Podstawowej w Zaborowie brało udział w zajęciach, które zostały zorganizowane w Folwarku Miłkowiec . Dzieci trenowały pod okiem Jacka Jankowskiego, Patrycji Rogozińskiej i Katarzyny Świgoń .

Wyjazd dofinansowano z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie w ramach projektu

„W Zaborowie bieg po zdrowie”

 

IX Turniej Taekwondo o Puchar Wójta Gminy Kozłowo z nami
UKS Zaborowo!!!!

turniej Rogóż

W sobotę 20 czerwca 2015r. w Rogożu odbył się już IX Turniej Taekwondo o Puchar Wójta Gminy Kozłowo. Uczniowski Klub Sportowy Zaborowo reprezentowało 17 zawodników: Jakub Sztraube, Zuzanna Sztraube, Zuzanna Dudzińska, Andrzej Mydło, Daria Szymańska, Adam Kołodziejski, Agnieszka Mydło, Sara Sumicka, Kinga Sumicka, Oliwia Świerk, Igor Cupała, Amelia Cupała, Marysia Sowińska, Sylwia Kołodziejska, Hubert Lipiński, Emilia Klimczak, Karolina Kosewska.

Oprócz zawodników z Zaborowa udział wzięły także dzieci z Kozłowa, Szkotowa oraz Rogoża. Uczestnicy turnieju brali udział w trzech konkurencjach:

  • nopi ap chagi (kopnięcie wzwyż),
  • nare chagi (kopnięcia na czas)
  • oraz poomsae (układ indywidualny).

Rywalizacja była zacięta. Wszyscy starali pokazać się z jak najlepszej strony. Nasi Zaborowiacy tym razem wystartowali także w konkurencji poomsae, która podzielona została na trzy kategorie: do żółtego pasa, żółty + zielony oraz niebieski i wyżej. Troje naszych zawodników Amelia Cupała, Sylwia Kołodziejska, Oliwia Świerk znalazło się po raz kolejny na podium.

Nasi reprezentanci walczyli bardzo dzielnie i ostatecznie każdy z nich wrócił z medalem, niektórzy nie tylko jednym!

Na turnieju zostali wybrani najlepsza zawodniczka i najlepszy zawodnik, którzy otrzymali puchar Wójta Gminy Kozłowo. Najlepszą zawodniczką została Agata Czymerska, a najlepszym zawodnikiem Michał Osowski. Serdecznie gratulujemy wszystkim oraz życzymy dalszej wytrwałości w trenowaniu. J

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

 

Bieg Niezapominajki z nami Zaborowiakami

Bieg

W sobotni słoneczny dzień 6 czerwca 2015 roku w Wiosce Garncarskiej odbywał się II Bieg Niezapominajki. Uczestniczyła w nim również reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Zaborowo, zrzeszającego uczniów, ich rodziców, pedagogów i sympatyków Szkoły Podstawowej w Zaborowie. W Biegu Niezapominajki brali udział tylko dorośli, ale dzieci dzielnie im kibicowały. Następnie wszyscy wspólnie zwiedzili Wioskę Garncarską, Rajski Ogród i obejrzeli film o przyrodzie w kinie. Po takich przyjemnościach kiełbaski pieczone na ognisku smakowały wyśmienicie, a czas jaki rodzice aktywnie spędzili wspólnie z dziećmi był bezcenny.

Wizyta studyjna w Wiosce Garncarskiej została zorganizowana w ramach projektu realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy Zaborowo „W Zaborowie bieg po zdrowie” dofinansowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich pn. WARMIA MAZURY LOKALNIE.

„W Zaborowie bieg po zdrowie”

We wtorek 19 maja przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych spotkali się w Niezapominajce k. Nidzicy z Barbarą Margol i podpisali umowy na realizację projektów wyłonionych w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie – edycja 2015 roku.

Wśród niewielu projektów zakwalifikowanych do dofinansowania z powiatu szczycieńskiego, działdowskiego, nidzickiego oraz miasta Olsztyna znalazł się wniosek złożony przez Uczniowski Klub Sportowy Zaborowo pod nazwą : „W Zaborowie bieg po zdrowie”.

Organizacją użyczającą osobowości prawnej jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Ziemia Kozłowska”.

Celem głównym projektu jest integracja społeczności lokalnej oraz zwiększenie zaangażowania mieszkańców Zaborowa, grona pedagogicznego, dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej w Zaborowie wokół wspólnego dobra jakim jest aktywność społeczna, działania profilaktyki zdrowotnej, rozwijanie zdrowego i sportowego stylu życia wśród dzieci i ich rodziców.

Zapraszamy dzieci i rodziców do pracy i zabawy razem z nami!

IMG 5646

Na zdjęciu : Przedstawiciele UKS Zaborowo i Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Ziemia Kozłowska” : Katarzyna Świgoń, Anna Kozłowska, Hanna Zielińska, Martyna Klimek, Jolanta Maciąg, Elżbieta Świgoń.


Copyright © Szkoła Podstawowa w Zaborowie. Projekt: gremis