Święto Narodowe Trzeciego Maja i Dzień Flagi

3 V 2017

Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie, zawierający prawa i obowiązki obywateli, jak także informacje o symbolach narodowych. 28 kwietnia 2017 roku podczas apelu z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie upamiętnili rocznicę uchwalenie konstytucji z 1791 roku oraz przypomnieli, jakie znaczenie mają dla Polaków biało-czerwone barwy. Podczas uroczystości pani dyrektor Ewa Ostrowska powiedziała o zmianach, jakie miała wprowadzić Konstytucja 3 maja oraz przypomniała uczniom postacie związane z pracami nad osiemnastowieczną „ustawą rządową”. Przywołane zostały nazwiska: Hugona Kołłątaja, Ignacego Potockiego, Stanisława Małachowskiego. Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem pani Anny Kozłowskiej zainscenizowali wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie podczas obrad Sejmu Czteroletniego. Apel zakończyła radosna pieśń „Witaj, majowa jutrzenko!”.