Gminny Konkurs Wiedzy o Symbolach Narodowych w Zaborowie

łączenie

23 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Symbolach Narodowych pod hasłem „-Kto ty jesteś? – Polak mały!”. Przystąpiło do niego 18 uczniów ze szkół podstawowych w Rogożu, Szkotowie i Zaborowie. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy II-III oraz IV-VI. Uczniowie rozwiązywali test, dotyczący historii Orła Białego, barw biało-czerwonych oraz „Mazurka Dąbrowskiego”. Ponadto uczestnicy musieli wykazać się znajomością „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” oraz najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski. Jury w składzie: pani Anna Latek-Lejbt, pani Anna Kozłowska i pan Piotr Sowiński wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii:

Kategoria I
I miejsce - Klaudia Sobczak  z Zespołu Szkół w Rogożu

II miejsce – Konrad Klimek z Zespołu Szkół w Rogożu

III miejsce – Alicja Urban ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie

Kategoria II

I miejsce – Renata Borkowska z Zespołu Szkół w Rogożu

II miejsce – Agata Chojnacka z Zespołu Szkół w Rogożu

III miejsce – Milena Marcjanik Zespół Szkół w Szkotowie

Nagrody wręczyły laureatom: pani Ewa Krzyżewska Wójt Gminy Kozłowo  oraz pani Ewa Ostrowska Dyrektor Szkoły w Zaborowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodki poczęstunek. Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, którego szkolnym koordynatorem jest pani Anna Kozłowska.