LEKCJA MATEMATYKI W BANKU

monia BŚ

W dniu 21 lutego 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie uczestniczyli w nietypowej lekcji matematyki, która odbyła się w oddziale Banku Spółdzielczego w Kozłowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III i IV, którzy należą do SKO.

Dyrektor Banku pani Danuta Szymańska pokazała dzieciom banknoty, które niedawno weszły do obiegu. Wyjaśniła na czym polegają zabezpieczenia na tych nominałach, zapoznała również uczniów z działalnością banku. Uczniowie mieli okazję zwiedzić salę operacyjną, gdzie zobaczyli jak wygląda bankomat od środka, odwiedzili gabinet Dyrektora oraz pokoje pracowników banku. Dzięki takiej lekcji uczniowie poznali podstawowe zadania banku i uświadomili sobie korzyści płynące z oszczędzania. Uczniowie otrzymali od pani Dyrektor słodkie upominki.

Tekst: Monika Zięba